صفحه اصلی > اموزش واتساپ : آموزش غیرفعال کردن تیک دوم خوانده شدن پیام ها در واتساپ

آموزش غیرفعال کردن تیک دوم خوانده شدن پیام ها در واتساپ

غیرفعال کردن تیک دوم خوانده شدن پیام ها در واتساپ

غیرفعال کردن تیک دوم خوانده شدن پیام ها در واتساپ

واتساپ یکی از پر طرفدار ترین پیام رسان ها در کشور ما و به طور کلی در سطح جهانی می باشد که امکان برقراری ارتباط بین کاربران در محیطی امن را فراهم می کند. در واتساپ نیز مانند تلگرام هر بار که پیامی را برای شخصی ارسال می کنید از طریق تیک کوچکی که در گوشه ی پیام ثبت می شود می توانید از خوانده شدن یا خوانده نشدن پیام توسط مخاطب مد نظر تان مطلع شوید. در صورتی که تنها یک تیک در گوشه ی پیام شما وجود داشته باشد نشانه ی این است که پیام خوانده نشده ولی به محض این که مخاطب شما پیام را باز کند تیک دوم به معنی خوانده شدن پیام در گوشه ی پیام شما ظاهر می شود؛ به عبارتی دو تیک آبی به معنی خوانده شدن پیام می باشد. هر چند این ویژگی کاربران را از خوانده شدن پیام های شان مطلع می کند ولی برای برخی از افراد ممکن است زیاد جالب نباشد. گاهی ممکن است پیامی را باز کنید و بخوانید ولی فرصت پاسخ دادن به آن را نداشته باشید، یا ناگهان کاری برای تان پیش بیاید، دسترسی تان به اینترنت قطع شود، یا حتی اطلاعات لازم برای پاسخ دادن به پیام را نداشته باشید و در نتیجه نتوانید در همان لحظه به پیامی که خوانده اید پاسخ دهید. با این حال اکثر ما پس از این که متوجه خوانده شدن پیام های مان توسط مخاطب می شویم توقع داریم که شخص مورد نظر به محض دیدن پیام به آن پاسخ بدهد و در صورت پاسخ ندادن ممکن است برخی از ما ناراحت شویم یا سوءتفاهم پیش بیاید که شخص مورد نظر به پیام ما اهمیت نداده است در صورتی که حقیقت ماجرا این طور نیست! خیلی ها به دلیل این که وقت کافی برای پاسخ دادن به پیام ها را ندارند از ترس همین تیک دوم از باز کردن پیام های شان اجتناب می کنند هر چند ممکن است برخی از این پیام ها مهم و حیاتی باشند. به همین دلیل غیرفعال کردن تیک دوم که نشانه ی خوانده شدن پیام است می تواند از این سوءتفاهم ها جلوگیری کند و با این کار می توانید پیام های خود را به محض دریافت بخوانید و هر زمان که خواستید به آن ها پاسخ دهید. در مقاله ی امروز طریقه ی غیرفعال کردن تیک دوم خوانده شدن پیام ها در واتساپ را خدمت شما توضیح خواهیم داد. تا پایان با ما همراه باشید!

 

دانلود واتس آپ برای کامپیوتر خوشبختانه در خود واتساپ امکان غیرفعال کردن تیک دوم پیام ها وجود دارد و برای این کار نیاز به روش های سر درگم کننده و طولانی یا نرم افزار های جانبی نیست. توسعه دهندگان واتساپ این قابلیت را با هدف حفظ حریم خصوصی کاربران به این پیام رسان افزوده اند و هر کس به میل خود قادر است آن را از بخش تنظیمات فعال یا غیرفعال کند. به منظور غیر فعال کردن تیک دوم کافی است مراحل زیر را سپری کنید:

  آموزش فعال و غیر فعال کردن تایید هویت دو مرحله ای در واتساپ

1.قبل از شروع اپلیکیشن واتساپ را در صورت آپدیت نبودن به دانلود واتساپ برای اندروید به روز رسانی کنید.

2.سپس اپلیکیشن واتساپ را اجرا کنید.

3.بر روی آیکون سه نقطه ی گوشه ی تصویر بزنید و از منوی باز شده گزینه ی Settings را انتخاب کنید.

غیرفعال کردن تیک دوم در واتساپ-1

 

4.حال به بخش Account بروید و گزینه ی Privacy را انتخاب کنید.

غیرفعال کردن تیک دوم در واتساپ-2

غیرفعال کردن تیک دوم در واتساپ-3

 

5.حال دکمه ی لغزنده ی گزینه ی Read Receipts که در حالت فعال است را در حالت غیر فعال قرار دهید.

غیرفعال کردن تیک دوم در واتساپ-4

 

به این ترتیب تیک دوم غیرفعال می شود. البته این نکته را بخاطر داشته باشید که با غیر فعال کردن این گزینه شما نیز دیگر از خوانده شدن پیام ها توسط دیگران مطلع نخواهید شد.

در این بخش همچنین می توانید با تنظیم گزینه ی Last Seen بر روی Nobody آخرین زمان بازدید خود را مخفی کنید. البته مانند غیرفعال کردن تیک دوم در صورت مخفی کردن آخرین بازدید شما نیز قادر نخواهید بود آخرین بازدید دیگران را مشاهده کنید.

غیرفعال کردن تیک دوم در واتساپ-5

غیرفعال کردن تیک دوم در واتساپ-5

 

به این ترتیب با انجام تنظیمات فوق می توانید از حریم خصوصی خود در پیام رسان واتساپ محافظت کنید و بدون اطلاع سایر کاربران آنلاین شده و پیام ها را بخوانید و هر زمان که وقت داشتید به آن ها پاسخ دهید. امیدواریم که از آموزش امروز لذت برده باشید!

( 4 از 5 ) از 1 رای

دیدگاهتان را بنویسید