آموزش نرم افزار

خانه / اموزش واتساپ

اموزش واتساپ

آموزش تغییر شکل نوشته ها در چت های واتساپ

تغییر شکل نوشته ها در چت های واتساپ

تغییر شکل نوشته ها در چت های واتساپ

واتساپ یکی از بهترین پیام رسان ها می باشد که امکانات متنوعی برای ایجاد ارتباط در بستر اینترنت در اختیار کاربران می گذارد. با وجود پشتیبانی واتساپ از تماس های صوتی و تصویری، ارسال پیام های متنی همچنان کارایی اصلی واتساپ و پر طرفدار ترین روش ارتباطی بین کاربران این پیام رسان بزرگ و خوش نام می باشد. کاربران ترجیح می دهند پیام ها، خبر های مهم، داستان ها و … خود را از طریق متن برای یکدیگر ارسال کنند. حال سوال این جاست که آیا روشی برای تاکید بر یک موضوع خاص یا برجسته نشان دادن یک مسئله در پیام های متنی وجود دارد؟ در پاسخ باید بگوییم که بله! این کار از طریق فرمتینگ متن های ارسالی در چت ها امکان پذیر است. امروز قصد داریم شما را با برخی نکات و ترفند های جالب در رابطه با فونت پیام های متنی ارسالی در واتساپ آشنا کنیم که با به کارگیری آن ها می توانید جلوه ای متفاوت به پیام های خود ببخشید و بر اهمیت مطالب تاکید کنید. با آموزش تغییر شکل نوشته ها در چت های واتساپ تا پایان با ما همراه باشید!

ادامه ی مطلب

آموزش بکاپ گیری از چت های واتساپ

بک آپ گرفتن از چت های واتساپ

بک آپ گرفتن از چت های واتساپ

واتساپ یک پیام رسان و برنامه ی ارتباطی فوق العاده کاربردی است که اکثر افراد برای برقراری ارتباط با دوستان و آشنایان شان استفاده می کنند. بسیاری از افراد نیز برای کار های مهم و ارتباطات کاری شان از واتساپ استفاده می کنند از این رو ممکن است برای این دسته از افراد بسیاری از چت ها و گفت و گو ها از اهمیت بالایی برخوردار بوده و شامل اطلاعات ضروری و مهمی مرتبط با کار و حرفه شان باشد. در نتیجه اگر مشکلی پیش بیاید و به هر دلیلی این چت ها از دستگاه شخص حذف شود ممکن است مشکل آفرین شود. به همین دلیل چت ها را نیز می توان جزء اطلاعات مهمی به حساب آورد که در گوشی هر فرد ذخیره است و برای محافظت از آن ها بهتر است یک نسخه ی پشتیبان یا بک آپ از آن ها تهیه کرد. ولی آیا بک آپ گرفتن از چت های واتساپ ممکن است؟ در پاسخ باید بگوییم که بله و این کار بسیار هم آسان است و بدون نیاز به هیچ برنامه ی جانبی از طریق خو د برنامه واتساپ می توانید از چت ها و گفت و گو های مهم خود نسخه ی پشتیبان تهیه کنید. در مقاله ی امروز طریقه بک آپ گرفتن از چت های واتساپ را خدمت شما آموزش خواهیم داد. تا پایان با ما همراه باشید!

ادامه ی مطلب

آموزش غیرفعال کردن تیک دوم خوانده شدن پیام ها در واتساپ

غیرفعال کردن تیک دوم خوانده شدن پیام ها در واتساپ

غیرفعال کردن تیک دوم خوانده شدن پیام ها در واتساپ

واتساپ یکی از پر طرفدار ترین پیام رسان ها در کشور ما و به طور کلی در سطح جهانی می باشد که امکان برقراری ارتباط بین کاربران در محیطی امن را فراهم می کند. در واتساپ نیز مانند تلگرام هر بار که پیامی را برای شخصی ارسال می کنید از طریق تیک کوچکی که در گوشه ی پیام ثبت می شود می توانید از خوانده شدن یا خوانده نشدن پیام توسط مخاطب مد نظر تان مطلع شوید. در صورتی که تنها یک تیک در گوشه ی پیام شما وجود داشته باشد نشانه ی این است که پیام خوانده نشده ولی به محض این که مخاطب شما پیام را باز کند تیک دوم به معنی خوانده شدن پیام در گوشه ی پیام شما ظاهر می شود؛ به عبارتی دو تیک آبی به معنی خوانده شدن پیام می باشد. هر چند این ویژگی کاربران را از خوانده شدن پیام های شان مطلع می کند ولی برای برخی از افراد ممکن است زیاد جالب نباشد. گاهی ممکن است پیامی را باز کنید و بخوانید ولی فرصت پاسخ دادن به آن را نداشته باشید، یا ناگهان کاری برای تان پیش بیاید، دسترسی تان به اینترنت قطع شود، یا حتی اطلاعات لازم برای پاسخ دادن به پیام را نداشته باشید و در نتیجه نتوانید در همان لحظه به پیامی که خوانده اید پاسخ دهید. با این حال اکثر ما پس از این که متوجه خوانده شدن پیام های مان توسط مخاطب می شویم توقع داریم که شخص مورد نظر به محض دیدن پیام به آن پاسخ بدهد و در صورت پاسخ ندادن ممکن است برخی از ما ناراحت شویم یا سوءتفاهم پیش بیاید که شخص مورد نظر به پیام ما اهمیت نداده است در صورتی که حقیقت ماجرا این طور نیست! خیلی ها به دلیل این که وقت کافی برای پاسخ دادن به پیام ها را ندارند از ترس همین تیک دوم از باز کردن پیام های شان اجتناب می کنند هر چند ممکن است برخی از این پیام ها مهم و حیاتی باشند. به همین دلیل غیرفعال کردن تیک دوم که نشانه ی خوانده شدن پیام است می تواند از این سوءتفاهم ها جلوگیری کند و با این کار می توانید پیام های خود را به محض دریافت بخوانید و هر زمان که خواستید به آن ها پاسخ دهید. در مقاله ی امروز طریقه ی غیرفعال کردن تیک دوم خوانده شدن پیام ها در واتساپ را خدمت شما توضیح خواهیم داد. تا پایان با ما همراه باشید!

ادامه ی مطلب

آموزش قرار دادن استوری در واتساپ

قرار دادن استوری در واتساپ

در واتساپ نیز قابلیتی مشابه استوری اینستاگرام وجود دارد که به کمک آن می توانید متن، عکس و ویدیو های کوتاه تان را تا مدت ۲۴ ساعت با مخاطبین واتساپ خود به اشتراک بگذارید و پس از گذشت این مدت محتوای منتشر شده پاک می شود. این قابلیت در واتساپ استاتوس (Status) نام دارد و همانطور که اشاره کردیم مشابه قابلیت استوری اینستاگرام است. در ابتدا کاربران واتساپ تنها قادر به اشتراک گذاری متن در بخش استاتوس بودند ولی در آپدیت های بعدی که از این مسنجر محبوب عرضه شده علاوه بر متن، امکان اشتراک گذاری عکس، ویدیو و گیف نیز به بخش استاتوس افزوده شد. در مقاله ی امروز نحوه ی قرار دادن استوری از طریق استاتوس در واتساپ را خدمت شما آموزش خواهیم داد. با ما همراه باشید!

ادامه ی مطلب

آموزش اشتراک گذاری موقعیت مکانی در واتساپ

اشتراک گذاری موقعیت مکانی در واتساپ

قابلیت اشتراک گذاری موقعیت مکانی یکی از قابلیت های بسیار خوب و پر کاربرد است که در بسیاری از مسنجر ها وجود دارد و مسنجر محبوب واتساپ نیز از این قابلیت به طور کامل پشتیبانی می کند. یکی از مزیت های بزرگ اشتراک گذاری موقعیت مکانی این است که زحمت نوشتن آدرس های طولانی و گیج کننده را کم می کند و علاوه بر این کاملا دقیق و با جزئیات آدرس را در اختیار مخاطب قرار می دهد. از دیگر مزیت های این قابلیت اشتراک گذاری موقعیت مکان هایی است که از آدرس دقیق آن ها مطلع نیستید به طور مثال فرض کنید در مکانی که زیاد با آن آشنایی ندارید با فردی قرار ملاقات دارید و نمی دانید چگونه فرد مورد نظر تان را پیدا کنید در این گونه مواقع می توانید به راحتی با اشتراک گذاری موقعیت مکانی که در آن حضور دارید یکدیگر را به راحتی پیدا کنید. اشتراک گذاری موقعیت مکانی در چند مرحله ی ساده انجام می شود که در مقاله ی امروز خدمت شما آموزش خواهیم داد. با آموزش اشتراک گذاری موقعیت مکانی در واتساپ با ما تا پایان همراه باشید!

ادامه ی مطلب

آموزش فعال و غیر فعال کردن تایید هویت دو مرحله ای در واتساپ

آموزش فعال کردن قابلیت تایید هویت دو مرحله ای در واتساپ

قابلیت تایید هویت دو مرحله ای واتساپ (two-factor authentication) لایه ی امنیتی اضافی را به حساب کاربری شما اضافه می کند. بسیاری از شبکه های اجتماعی مانند فیس بوک، اینستاگرام و… از این قابلیت امنیتی برخوردار هستند.

به زبان ساده تر، زمانی که شما قابلیت تایید هویت دو مرحله ای را فعال می کنید علاوه بر گذرواژه به یک رمز یک بار مصرف یا کدی که به شماره تلفن شما فرستاده می شود نیاز دارید تا بتوانید وارد حساب کاربری خود شوید. برای دریافت این کد شما باید شماره تلفن خود را در برنامه وارد کرده تا سپس کد به شماره تلفن شما پیامک شود.

با این کار می توانید امنیت حساب کاربری خود را دو چندان کرده و از هک شدن آن جلوگیری کنید. زیرا که دیگر گذرواژه تنها راه ورود به حساب کاربری شما نیست.

البته در واتساپ (WhatsApp) این قابلیت کمی متفاوت است. زیرا که علاوه بر کد تاییدی که به شماره شما پیامک می شود، از شما خواسته می شود تا یک پین برای تایید هویت تان وارد کنید. به عبارتی این پین نقش مرحله دوم در تایید هویت دو مرحله ای را دارد.

اگر شما هم جزء آن دست از کاربرانی می باشید که مدام نگران هک شدن اکانت تان هستید، این قابلیت حسابی به کار تان می آید و خیال شما را از امنیت اکانت تان راحت می کند.

در این آموزش ما قصد داریم طریقه ی فعال/غیر فعال کردن این قابلیت را به شما عزیزان آموزش دهیم پس با ما همراه باشید.

ادامه ی مطلب