آموزش نرم افزار

خانه / آموزش های ویندوز

آموزش های ویندوز

آموزش رفع خطای The selected disk is of GPT partition style هنگام نصب ویندوز 10

با استفاده از برنامه های مختلفی شما می توانید یک درایو نصب ویندوز 10 را روی یو اس بی مورد نظرتان درست کنید و با استفاده از آن ویندوز 10 را روی کامپیوترها و سیستم های دیگری نصب کنید. تنها کاری که باید بکنید این است که دستگاه usb را به سیستم متصل نمایید، درایوی که می خواهید روی آن ویندوز 10 نصب شود را انتخاب نمایید و بقیه ی پروسه به طور خودکار طی خواهد شد. اما بعضی مواقع وقتی که یک درایو را انتخاب می کنید تا ویندوز بر روی آن نصب شود، یک پیام ارور با محتوای The selected disk is of GPT partition style دریافت خواهید کرد که شما را از نصب کردن ویندوز باز خواهد داشت. در این مقاله به آموزش رفع خطای The selected disk is of GPT partition style می پردازیم.

ادامه ی مطلب

آموزش رفع خطای حذف شدن اطلاعات در آپدیت جدید Windows 10 1809

در آپدیت Windows 10 1809 باگی وجود دارد که احتمالا یکی از بدترین باگ هایی است که یک آپدیت ویندوز تا به حال داشته است. این باگ اطلاعات کاربر ویندوز را پاک می کند. لازم به ذکر است که این خطا هم کاربران Windows 10 Home  و هم Windows 10 Pro  را مورد هدف قرار می دهد. با این حال به نظر می رسد تعداد زیادی از کاربران این باگ را تجربه نکرده اند اما این مشکل، باگ کوچکی نیست که نسبت به آن بی توجه بود. حال در مورد رفع این خطا اگر بخواهیم صحبت بکنیم، باید گفت که شما قبل از آپدیت کردن ویندوز به این نسخه باید این کار را انجام بدهید و نکته دیگر این که متاسفانه کاربران Windows 10 home نمی توانند از این آموزش استفاده نمایند. اگر از این نسخه ویندوز استفاده می کنید باید قبل از آپدیت کردن ویندوزتان از همه چیز بک آپ بگیرید. این شما و این هم نحوه‌ی رفع مشکل 1089 ، یا به طور دقیق تر، جلوگیری از آسیب دیدن سیستم تان از حذف اطلاعتاتتان.

رفع مشکل 1089

ادامه ی مطلب

7 ترفند برای اجرای سریع تر ویندوز 10 و رفع مشکل دیر بالا آمدن ویندوز

تقریبا سه سالی می شود که مایکروسافت بزرگترین و آخرین سیستم عاملش را عرضه کرده است. با این که با قول بهترین بود عرضه شده بود ویندوز 10 نتوانست تمام انتظارات کاربرانش را برآورده کند. در واقع بسیاری از کاربران از این سیستم عامل ناراضی اند. چرا که آپدیت های زوری، زمان بالا آمدن کند، ری استارت های کند و … باعث آزار بسیاری از کاربران شده و ویندوز 10 بهترین شروعی که امیدش می رفت را نداشت.

با این حال از آن زمان تا کنون این سیستم عامل با سرعت فزاینده ای در حال بهبود است، اما هنوز هم بعضی از مشکلات مثل دیر بالا آمدن ویندوز و ری استارت های کند برای بعضی از کاربران مشکل ایجاد می کند. در این مقاله بهترین ترفندهای ممکن برای رفع مشکل دیر بالا آمدن ویندوز را به شما آموزش خواهیم داد.

رفع مشکل دیر بالا آمدن ویندوز

ادامه ی مطلب

آموزش رفع خطای اجرا نشدن Settings در ویندوز 10

با این که مشتریان کمپانی مایکروسافت ممکن است از دست این کمپانی شاکی باشند که چرا کنترل پنل با هر ورژن جدید ویندوز حضورش کمتر و کمتر می شود، در عین حال نرم افزار تنظیمات Settings در ویندوز 10 تبدیل به یکی از ویژگی های کاربردی و اصلی این سیستم عالم شده است. این برنامه اصلی ترین گزینه ی مخاطبان برای کنترل کردن سیستم شان است، از اضافه کردن دستگاه های اضافه گرفته تا کنترل کردن یوزرهای مختلف کامپیوتر و گزینه های گیمینگ. اگر برنامه ی Settings از کار بیوفتند ویندوزتان یک جورهایی به طور کامل غیرقابل استفاده می شود. پس اگر نرم افزار Settings اتان باز نمی شود یا برایش مشکلی پیش آمده در این آموزش چندین راهکار برای رفع این خطا برایتان قرار گرفته است. این شما و این همدرست کردن Settings.

درست کردن Settings

ادامه ی مطلب

آموزش غیرفعال کردن به اشتراک گذاری موقعیت مکانی در مرورگر های اینترنت

آموزش غیر فعال کردن لوکیشن در مرورگرهای مختلف \ یکی از کارهایی که مرورگر های شما انجام می دهند؛ به اشتراک گزاشتن موقعیت مکانی شما می باشد. در برخی موارد این اتفاق ممکن است امنیت کامپیوتر شما را به خطر بیاندازد. البته با وجود اینها، شما به راحتی می توانید این ویژگی را در مرورگر های خود غیرفعال نمایید. در ادامه می خواهیم روش غیرفعال کردن این قسمت را به شما ارائه دهیم.

غیرفعال کردن به اشتراک گزاری موقعیت مکانی در مرورگر های اینترنت

ادامه ی مطلب

آموزش تغییر پس ‌زمینه ورود به سیستم صفحه لاگین در ویندوز 10

روش تغییر پس زمینه صفحه ورود به ویندوز 10 \ یکی از کارهایی که در ویندوز 10 می توانید انجام دهید، تغییر دادن تصویر پس زمینه صفحه ورود به ویندوز شما یا همان صفحه Login می باشد. روش انجام دادن این کار بسیار ساده می باشد و می توانید هر تصویری را که می خواهید چه تصاویر خود ویندوز یا حتی تصاویر خود را بر روی این قسمت قرار دهید. در ادامه می خواهیم به شما روش انجام دادن این کار را آموزش دهیم.

روش تغییر پس زمینه صفحه ورود به ویندوز 10

ادامه ی مطلب