صفحه اصلی > آموزش اندروید : آموزش اشتراک گذاری رمز وای فای از طریق کد QR در اندروید

آموزش اشتراک گذاری رمز وای فای از طریق کد QR در اندروید

اشتراک گذاری رمز وای فای از طریق کد QR در اندروید

اشتراک گذاری رمز وای فای از طریق کد QR در اندروید

برای بسیاری از ما موقعیت های مختلفی پیش می آید که نیاز باشد پسورد یا رمز وای فای خود را با دیگران به اشتراک بگذاریم. به طور مثال زمان هایی که دوستان و آشنایان به منزل ما می آیند و برای کار های مختلف نیاز به اینترنت پیدا می کنند! در این گونه مواقع برای این که بتوانید اینترنت خود را با آن ها سهیم شوید ابتدا باید پسورد وای فای تان را در اختیار شان قرار دهید. اشتراک گذاری پسورد وای فای به روش قدیمی و رایج خواندن پسورد برای طرف مقابل و وارد کردن دستی آن، تا زمانی که پسورد وای فای شما یک عبارت ساده و کوتاه باشد کار چندان مشکلی نیست اما برای پسورد های پیچیده و طولانی تر ممکن است این روش کمی سخت و پر دردسر باشد! از این رو اندروید در نسخه های اخیر خود روشی بهتر و آسان تر را برای اشتراک گذاری رمز وای فای در اختیار کاربران گذاشته است. در این روش شما می توانید از طریق بخش تنظیمات گوشی خود برای وای فای تان یک کد QR ساخته و طرف مقابل با اسکن این کد توسط دوربین گوشی به راحتی و بدون درد سر اضافه به شبکه ی وای فای شما متصل شود. ما در مقاله ی امروز روش اشتراک گذاری رمز وای فای از طریق کد QR در اندروید را خدمت شما عزیزان آموزش می دهیم. تا پایان با ما همراه باشید.

ایجاد کد QR برای اشتراک گذاری شبکه وای فای

برای اشتراک گذاری رمز وای فای از این طریق نیاز به هیچ گونه برنامه ی جانبی ندارید، تنها پیش نیاز این روش یک دستگاه متصل به شبکه ی وای فای مورد نظر است که از نسخه ی اندروید 9 یا بالا تر استفاده می کند. در صورتی که این پیش نیاز ها را در اختیار دارید برای اشتراک گذاری رمز وای فای خود به روش زیر عمل کنید :

1.پس از این که اطمینان حاصل کردید گوشی شما به شبکه ی وای فای مورد نظر متصل است به بخش تنظیمات (Settings) گوشی خود بروید.

2.از منوی تنظیمات گزینه ی Connections را انتخاب کنید.

ایجاد کد QR برای اشتراک گذاری شبکه وای فای-1

 

3.گزینه ی Wi-Fi را انتخاب کنید.

ایجاد کد QR برای اشتراک گذاری شبکه وای فای-2

 

4.حال بر روی آیکون چرخ دنده ی کنار شبکه ی وای فای تان ضربه بزنید.

ایجاد کد QR برای اشتراک گذاری شبکه وای فای-3

 

5.از پایین صفحه گزینه ی QR Code را انتخاب کنید.

ایجاد کد QR برای اشتراک گذاری شبکه وای فای-4

 

6.سپس یک کد QR برای وای فای شما ساخته می شود که از طریق اسکن آن دستگاه های دیگر می توانند به شبکه ی وای فای شما متصل شوند.

ایجاد کد QR برای اشتراک گذاری شبکه وای فای-5

 

نکته: به خاطرداشته باشید که ممکن است این مراحل در گوشی شما متفاوت باشد و گزینه ها نامگذاری های متفاوتی داشته باشند ولی روش کلی کار به همین ترتیب است. اگر گزینه ای را نتوانستید پیدا کنید از نوار جست و جوی موجود در منوی Settings کمک بگیرید!

  بهترین پلیر و پخش کننده های فیلم و ویدیو اندروید 2024 معرفی 15 مورد

 

اسکن کد QR برای پیوستن به شبکه وای فای

پس از این که کد QR ساخته شد فرد مقابل برای متصل شدن به شبکه ی وای فای شما باید این کد را با گوشی خود اسکن کند. برای این کار باید مراحل زیر طی شود :

1.ابتدا به بخش Settings گوشی خود بروید.

2.به بخش Connections بروید و گزینه ی Wi-Fi را انتخاب کنید.

3.به پایین اسکرول کنید و بر روی آیکون کد QR ضربه بزنید.

4.حال دوربین گوشی تان را بر روی کد QR ساخته شده در گوشی دیگر قرار دهید. پس از شناسایی کد QR ، گوشی شما به صورت خودکار به شبکه ی وای فای مد نظر متصل می شود.

به این ترتیب می توانید وای فای خود را بدون نیاز به گفتن رمز آن با دیگران به اشتراک بگذارید. امیدواریم آموزش امروز ما مورد استفاده ی شما عزیزان قرار گرفته باشد.

( 4.5 از 5 ) از 2 رای

دیدگاهتان را بنویسید