صفحه اصلی > آموزش نرم افزار ویندوز : آموزش زمان بندی idm برای دانلود خودکار و دانلود شبانه

آموزش زمان بندی idm برای دانلود خودکار و دانلود شبانه

آموزش زمان بندی دانلود ها در اینترنت دانلود منیجر

امروزه نرم افزار های مدیریت دانلود زیادی برای دانلود و استفاده وجود دارد ولی از بین آن ها Internet Download Manager همچنان خوش نام ترین و محبوب ترین نرم افزار مدیریت دانلود است که به دلیل قابلیت های بسیار انتخاب اول کاربران برای دانلود فایل ها است. یکی از این قابلیت های مفید و کارآمد قابلیت زمان بندی دانلود ها در اینترنت دانلود منیجر است. شما همچنین می توانید ترتیب دانلود شدن فایل ها را در دانلود منیجر به دلخواه انتخاب کنید.

در مقاله ی امروز قصد داریم نحوه ی زمان بندی دانلود ها در اینترنت دانلود منیجر را به شما آموزش بدهیم.

زمان بندی دانلود در اینترنت دانلود منیجر

 

۱.اضافه کردن فایل به صف دانلود

 

اضافه کردن فایل به صف دانلود-1

 

زمانی که برای دانلود فایلی روی لینک آن کلیک می کنید، اینترنت دانلود منیجر به صورت اتوماتیک نوع فایل را مشخص کرده و پنجره ی تاییدی که شامل آپشن ها و تنظیمات مختلف است را نمایان می کند. از طریق این پنجره می توانید category (گروه) و محل ذخیره فایل را تغییر بدهید. سه آپشن Download Later (بعدا دانلود شود)، start Download (شروع دانلود) و Cancel (انصراف) برای دانلود فایل نیز در این پنجره وجود دارد. علاوه بر این که حجم فایل نیز در قسمت راست این پنجره نمایان می شود.

در صورتی که در حال حاضر قصد دانلود فایل را ندارید و می خواهید آن را بعدا دانلود کنید بر روی گزینه ی Download Later کلیک کنید. با کلیک بر روی این گزینه پنل کوچکی باز می شود که از طریق آن می توانید از بین صف های زمان بندی از پیش تعیین شده یکی را به دلخواه انتخاب کنید. ( دانلود IDM )

اضافه کردن فایل به صف دانلود-2

 

این قسمت به طور پیش فرض بر روی Main download queue (صف اصلی دانلود) تنظیم شده است. همچنین در این بخش اگر قبل از تایید چک باکس گزینه ی start queue processing (صف مورد نظر اغاز شود) را تیک بزنید، دانلود صف انتخاب شده آغاز می شود.

اگر چک باکس گزینه ی Don’t ask me again (دیگر این پنل را نشان نده) را تیک بزنید تنظیمات شما ذخیره شده و دیگر پنل ظاهر نمی شود.

در صورتی که تنها می خواهید دانلود فایل مورد نظر را به صف انتظار منتقل کنید، روی OK کلیک کنید.

 

۲.مدیریت تنظیمات

نرم افزار دانلود منیجر را اجرا کنید، سپس از بخش Categories (گروه ها) بر روی Main Download Queue (صف اصلی دانلود) دو بار کلیک کنید تا پنجره ی تنظیمات زمان بندی صف اصلی باز شود.

تغییر تنظیمات-1

 

در این بخش دو نوع آپشن زمان بندی وجود دارد:

  • One Time Download (دانلود یک باره): دانلود یک باره ی صف و حذف فایل ها از صف پس از تکمیل دانلود.
  • periodic synchronization (سینک کردن متناوب): اگر فایل دانلود شده در صف، در سرور مربوطه آپدیت شود، دانلود منیجر فایل جدید را دوباره دانلود و جایگزین فایل قدیمی می کند. به همین دلیل فایل ها پس از دانلود از صف حذف نمی شوند.
  آموزش مرورگر موزیلا فایرفاکس تصویری و مرحله به مرحله

در این بخش آپشن ها و تنظیمات زیادی برای زمان بندی دانلود فایل ها وجود دارد. شما در این بخش می توانید تاریخ و زمان آغاز و پایان دانلود و تعداد دفعات دانلود، دفعات سعی مجدد در دانلود برای فایل هایی که با خطا مواجه می شوند، باز کردن یک فایل خاص بعد از تکمیل دانلود، قطع اتصال اینترنت، خروج از دانلود منیجر و خاموش کردن کامپیوتر به طور اتوماتیک بعد از اتمام دانلود را به دلخواه تنظیم کنید.

تمام این آپشن ها برای زمان بندی دانلود فایل ها بسیار کار آمد و مفید هستند.

 

۳.زمان بندی و دانلود فایل ها

اضافه کردن فایل ها به صف دانلود کار بسیار ساده ای است. شما می توانید فایل ها را به صورتی که در قدم اول گفته شد وارد صف کنید و یا به روش پایین این کار را انجام دهید:

۱.بر روی فایل مورد نظر در دانلود منیجر راست کلیک کنید.

۲.گزینه Move to queue (انتقال به صف) را انتخاب کنید.

۳.حال صفی که می خواهید فایل به آن منتقل شود را انتخاب نمایید.

زمان بندی و دانلود فایل ها-1

 

برای مدیریت صف و فایل ها در قسمت Scheduler (زمان بندی) بر روی سربرگ Files in the queue (فایل های موجود در صف) کلیک کنید. شما می توانید با استفاده از دکمه های پیکان یا با روش کشیدن و رها کردن ترتیب دانلود فایل ها را در این بخش تغییر دهید و با استفاده از دکمه ی X دانلود مورد نظر را از صف حذف کنید.

زمان بندی و دانلود فایل ها-2

 

زمان بندی و دانلود فایل ها-3

 

شما همچنین می توانید در قسمت Download_ files at the same time (دانلود هم زمان _ فایل) در بالای تصویر تعیین کنید که چه تعداد فایل به طور هم زمان دانلود شود.

البته لازم به ذکر است که برخی از سایت ها اجازه ی برقراری بیش از یک اتصال از یک کامپیوتر را نمی دهند. اگر قصد دانلود چندین فایل را از این گونه سایت ها دارید، باید یک صف جدا برای این سایت بسازید و تعداد دانلود هم زمان آن را به صورت Download” 1 “file at the same time” تنظیم کنید.

شما باید از طریق Options->Connection (تنظیمات->ارتباط با شبکه) این گونه سایت ها را در لیست exceptions (استثنا ها) قرار دهید‌.

 

 

آموزش های مرتبط:

آموزش کامل نصب و فعال سازی نرم افزار Internet Download Manager

11 برنامه مفید برای مدیریت دانلود و افزایش سرعت دانلود

آموزش همگام سازی افزونه IDM

نرم افزار های مرتبط:

دانلود  IDM اینترنت دانلود منیجر

دانلود اینترنت دانلود منیجر برای اندروید

 

( 5 از 5 ) از 2 رای

دیدگاهتان را بنویسید