صفحه اصلی > آموزش نرم افزار ویندوز : 8 برنامه برتر برای باز کردن فایل های PDF

8 برنامه برتر برای باز کردن فایل های PDF

pdf خوان همه ی ما در مقطعی از زندگیمان به فایل های پی دی اف برمی خوریم. چه موقعی که می خواهیم برای جایی ثبت نام کنیم و باید مدارک مورد نیازی که می خواهیم را مشاهده کنیم، چه موقعی که می خواهیم دستور العمل دستگاه یا نرم افزاری را بخوانیم و باز کنیم و یا چه زمانی که می خواهیم کتاب یا کمیک بوکی را مطالعه نماییم. با این حال برنامه ی پیش فرض ویندوز یا گوشیتان ممکن است به حدی که به آن نیاز داریم کارا نباشند و کارهایی که می خواهیم را نکنند.

مثلا شاید بخواهیم مواقع خواندن متن پی دی اف نکاتی را یادداشت کنیم یا صفحات فایل پی دی اف را به صورت مجزا از یکدیگر جدا کنیم. در این موارد است که برنامه های خواندن فایل های پی دی اف به کمکمان می ایند. از این نرم افزارهای استفاده کنید تا تجربه مطالعه راحت تری داشته باشید. این شما و این هم 8 پی دی اف خوان برتر

خواننده ی PDF

 

نرم افزارهای باز کردن pdf در کامپیوتر

1- دانلود Foxit Reader

خواننده ی PDF

نقاط قوت: Foxit Reader به شما صفحه ی کاربری ای مشابه با مایکروسافت آفیس ارائه می دهد، می توانید با استفاده از آن به ویرایش فایل های پی دی اف بپردازید، می توانید فایل های پی دی اف بسازید و مشاهده بکنیدشان و علاوه بر این ها بر روی رنج وسیغی از دستگاه ها قابل استفاده است.

Foxit Reader به طور خاص برای کسانی که با نرم افزارهای آفیس سر و کار دارند مفید است. زیرا نوار تولبار این نرم افزار مشابه با منوهای برنامه های افیس است و تب های متفاوتی دارد که می تواند شخصی سازی شود بسته به عملی که می خواهید بیشتر استفاده اش را ببرید. Foxit Reader همچنین از صفحه های لمسی و نسخه های لمسی ویندوز پشتیبانی می کند و به همین خاطر می توانید مد Touch Mode را اگر که همچین دستگاهی دارید روشن نمایید تا به این طریق از برنامه استفاده نمایید.

ویژگی های پیشرفته و اضافه ی این نرم افزار شامل رمز گذاشتن بر روی فایل های پی دی اف، امضا کردن فایل های پی دی اف به صورت دیجیتالی، مخلوط کردن فایل های پی دی اف درون یک فایل و دسترسی به فایل های پی دی اف از منابع مختلفی همچون Google Drive, DropBox, و OneDrive.

دستگاه های قابل اجرا:

 • Android
 • iOS
 • macOS
 • Windows

2دانلود Adobe Acrobat Reader

خواننده ی PDF
نقاط قوت: طراحی کلی نرم افزار Adobe Acrobat Reader برای بسیاری از کاربران(به خصوص کسانی که می خواهند از این نرم افزار بر روی گوشیشان استفاده کنند) آشنا و قابل درک می باشد. همچنین این نرم افزار بر روی رنج بسیار وسیعی از دستگاه ها قابل استفاده می باشد و دامنه وسیعی از قابلت های ویرایش و اضافه کردن نوشته و امضا کردن دیجیتالی را شامل می شود.
نسخه ویندوز و دسکتاپ Adobe Acrobat Reader شاید بهترین انتخاب ممکن نباشد زیر منوهایش اندکی کند عمل می کنند و یا مناسب محیط ویندوز نیستند و ممکن است باعث شوند تا بعضی از کارها که باید زمان کمتری بگیرند مدت زمانی بیشتر طول بکشند. با این حال ورژن گوشی های هوشمند این نرم افزار بلکل داستان متفاوتی است. منوها و طراحی کلی نرم افزار درون گوشی ها بسیار ساده است و می توانید کارهای متفاوتی را به راحتی انجام دهید، از باز کردن فایل های پی دی اف گرفته تا کشیدن بر رویشان با استفاده از ابزارهای نقاشی و یا چسباندن کاغذهای چسبان. می توانید اسناد را با استفاده از دوربین موبایلتان اسکن کنید. همچنین می توانید چندین سند را همزمان اسکن کنید و همه اشان را درون یک فایل پی دی اف قرار دهید. pdf خوان
خصوصیات دیگر این نرم افزار شامل قابلیت امضا کردن اسناد با استفاده از انگشتتان، پرینت کردن اسناد از دستگاه تان و بوجود اوردن و حذف صفحات پی دی اف از فایل هایتان می باشد. همچنین با استفاده از این نرم افزار می توانید فایل های پی دی افتان را به صورت فایل های اکسل و یا ورد ذخیره نمایید تا بعدا ادیتشان کنید.
دستگاه های قابل اجرا:
 • Android
 • iOS
 • macOS
 • Windows
  آموزش کامل نصب وایبر روی کامپیوتر Viber On Pc

 

3 – نرم افزار Preview

 

خواننده ی PDF

نقاط قوت: Preview به صورت پشی فرض بر روی سیستم عامل مک نصب می باشد پس نیازی به دانلودش ندارید. این نرم افزار صفحه ی کاربری ساده و تمیری دارد، می توانید بر روی فایل هایتان بنویسید، عکس هایتان را ادیت کنید و اسنادتان را امضای دیجیتالی نمایید.

از آن جایی که به طور پیش فرض و از ابتدا درون سیستم قرار دارد و با سیستم عامل هماهنگی خوب دارد، Preview اپلیکیشن مناسبی برای مشاهده و نوشتن بر روی اسناد می باشد. برای همین اگر نیاز به استفاده مداوم از فایل های پی دی اف دارید، نیاز خاصی به دانلود نرم افزار دیگری ندارید.

با این که این نرم افزار ویژگی های به خصوصی ندارد با این حال دست کم نگیریدش زیرا برنامه قوی و کاربردی ای می باشد.

دستگاه های قابل اجرا:

 • macOS

 

4 نرم افزار MuPDF

 

خواننده ی PDF

نقاط قوت: MuPDF ساده و سر راست می باشد، سبک و کم حجم و انتخابی ساده برای مشاهده و نوشتن بر روی فایل های پی دی افتان. pdf خوان

اگر تجربه ی خواندن و کار با فایل های پی دی اف برای شما چیزی سر راست و ساده است، MuPDF شاید برایتان بهترین انتخاب باشد. این نرم افزار که برای سه سیستم عامل ویندوز، اندروید و آی آو اس موجود می باشد حجم کمی دارد به همین خاطر برای دانلود و هنگامی که فضای کافی ای در اختیار ندارید گزینه مناسبی می باشد.

با این حال این نرم افزار قابلیت تبدیل فایل های پی دی افتان به سایر فرمت ها را هم در اختیارتان قرار می دهد، فرمت هایی مثل HTML, SVG, و CBZ. صفحه ی کاربری هم بسیار ساده می باشد و اگر از صفحه های کاربری مشابه با آفیس سرتان گیج می رود این خصوصیت می تواند مزیت بزرگی برایتان باشد.

دستگاه های قابل اجرا:

 • Android
 • iOS
 • Windows

 

5 – دانلود WPS Office

خواننده ی PDF

نقاط قوت: WPS Office رنج وسیعی از کاربردها به جز مشاهده ی فایل های پی دی اف را در اختیارتان قرار می دهد. این برنامه می تواند فایل ها با فرمت های دیگر را به فرمت پی دی اف تغییر بدهد، امکان مشاهده ی نوشته هایتان بر روی فایل های پی دی افی که باز می کنید را بهتان می دهد و چیزهایی بیشتر. pdf خوان

WPS Office یک برنامه ی همه جانبه و کلی با استایلی شبیه به برنامه های ماکروسافت آفیس می باشد و همان طور که از اسمش برمی آید، مشابه با این نرم افزار هاست. پس طبیعی است که این نرم افزار قابلیت های بیشتری از مشاهده ی فایل های پی دی اف داشته باشد. با این حال این نرم افزار آن کار به خصوص را هم به خوبی انجام می دهد و بهتان اجازه می کدهد تا فایل های پی دی افتان را بوک مارک کنید و حاشینه نویسی هایتان را هم ببینید. در این لیست شاید WPS Office قوی ترین گزینه برای وقتی که در مورد فایل ها پی دی اف صحبت می کنیم نباشد(مثلا قابلیت اضافه کردن حاشیه نویسی را ندارد و یا ویرایش آن ها را) اما اگر فقط بخواهید فایل های پی دی اف را روی گوشی یا سیستم کامپیوترتان بخوانید کارتان را راه می اندازد.

  آموزش تبدیل فرمت فایل صوتی یا تصویری با استفاده از نرم افزار VLC

ویژگی های غیر مرتبط با پی دی اف این اپلیکیشن عبارتند از دسترسی به اسناد از طریق سیستم ابری، نوشتن و ویرایش، و یک ابزار برای ارائه دادن(مشابه با پاورپوینت).

دستگاه های قابل اجرا:

 • Android
 • iOS
 • Linux
 • Windows

 

6 – نرم افزار SumatraPDF

 

خواننده ی PDF

نقاط قوت: SumatraPDF یک برنامه ی ساده و سر راست و کم حجم دیگر می باشد. با این حال نقطه قوت این نرم افزار پشتیبانی از دامنه وسیعی از فرمت ها و باز کردنشان با سرعت زیاد می باشد.

علاوه بر باز کردن فایل های پی دی اف، SumatraPDF همچنین می تواند فرمت های ePub, MOBI, CHM, XPS, DjVu, CBZ, و CBR نیز باز کرده و به شما توانایی مشاهده محتوایشان را بدهد. از آن جایی که این برنامه ویژگی های اضافه و یا منوی پیچیده ای ندارد، معروف به این است که فایل ها را با سرعت زیاد باز می کند و برنامه سریعی است. علاوه بر این مدهای مختلفی برای مشاهده در اختیارتان قرار می دهد.

دستگاه های قابل اجرا:

 • windows

 

7 – دانلود Google Play Books

 

خواننده ی PDF

نقاط قوت: Google Play Books انتخابی مناسب و خوب برای باز کردن کتاب های الکترونیک و کامیک ها می باشد، به خصوص اگر از این نرم افزار برای خرید و خواندن عنوان ها استفاده می کنید.

اگر بیشتر نیازهای خواندن فایل های پی دی اف شما حول محور کتاب های الکترونیک است، در عوض نوشتن بر روی اسناد و حاشیه نویسی و … این نرم افزار شاید بهترین انتخاب برایتان باشد. علاوه بر این که این برنامه به شما اجازه ی اپلود فایل ها پی دی اف و EPUB را به کتاب خانه ی مجازیتان می دهد، Google Play Books همچنین اجازه ی هایلایت کردن نوشته های فایل ها را بهتان می دهد و همچنین بر روی انواع دستگاه ها سینک می شود و برای همین جایی که داشتید مطالعه می کردید را با عوض کردن دستگاه مورد استفاده اتان گم نمی کنید.

دستگاه های قابل اجرا:

 • Android
 • iOS
 • Desktop

 

8 – نرم افزار Javelin PDF Reader

 

خواننده ی PDF

نقاط قوت: Javelin PDF Reader نیز تجربه ای سر راست و ساده را بهتان اراعه می دهد و با اسناد رمز گذاری شده هم می تواند کار بکند. کمپانی سازنده این نرم افزار تاکید بسیاری بر امنیت داشته است.

Javelin PDF Reader برنامه ای ساده و ابتدایی است که بر روی بیشتر کامپیوترها و گوشی های هوشمند می تواند نصب بشود. با این برنامه می توانید به نیازهای ابتدایی خود مانند خواندن فایل های پی دی اف برسید و همچین می توانید فایل های رمزگذاری شده پی دی اف را باهاش بخوانید.

این نرم افزار یک خواننده ی پی دی اف خالص است. کارهای زیادی در بخش ادیت و ویرایش نمی توانید باهاش انجام دهید. می توانید در کنار اسناد حاشیه نویسی کنید، اما فراتر از آن ابزار این نرم افزار بیشتر در حیطه مصرف است تا ویرایش. خصوصیاتیی مانند بوک مارک کردن، هایلایت کردن نوشته ها و کلیک بر روی هایپرلینک ها.

دستگاه های قابل اجرا:

 • Android
 • iOS
 • macOS
 • Windows
( 3.3 از 5 ) از 6 رای

دیدگاهتان را بنویسید