صفحه اصلی > آموزش اندروید : آموزش غیرفعال کردن نوتیفیکیشن برنامه ها در گوشی و تبلت اندروید

آموزش غیرفعال کردن نوتیفیکیشن برنامه ها در گوشی و تبلت اندروید

غیرفعال کردن نوتیفیکیشن برنامه ها در اندروید

غیرفعال کردن نوتیفیکیشن برنامه ها در اندروید

ما از طریق نوتیفیکیشن ها از تغییراتی که در برنامه های نصب شده در گوشی مان اتفاق می افتد با خبر می شویم. به همین جهت نوتیفیکیشن ها در گوشی های هوشمند بسیار کارآمد و مفید می باشند زیرا شما را مدام از وضعیت اپلیکیشن های تان با خبر می کنند و دیگر نیاز نیست برای اطلاع از وضعیت و تغییرات به وجود آمده در برنامه ها مدام آن ها را اجرا کنید. با این حال به مرور زمان که برنامه های بیشتر و بیشتری در گوشی مان نصب میکنیم تعداد این نوتیفیکیشن ها نیز بیشتر و بیشتر می شود تا جایی که حتی می تواند آزار دهنده شود و این مسئله زمانی بدتر می شود که تبلیغات برخی برنامه ها نیز به آن ها اضافه می شود. زمانی که نوتیفیکیشن ها زیاد می شود اکثر ما بدون توجه به این که نوتیفیکیشن چیست و متعلق به کدام برنامه است

آن ها را به طور یکجا می بندیم و در این میان حتی ممکن است برخی نوتیفیکیشن ها ی مهم را نیز از دست بدهیم. گاهی نیز ممکن است در حین کار یا مطالعه صدای دریافت نوتیفیکیشن های پشت سر هم تمرکز ما را از کاری که در حال انجام آن هستیم بر هم بزند. در این مواقع تنها راه حل غیر فعال کردن نوتیفیکیشن ها می باشد. شما این امکان را دارید تا نوتیفیکیشن های برنامه های تان را به صورت یکجا یا جدا غیر فعال کنید تا مزاحمتی برای شما ایجاد نکنند. در مقاله ی امروز نحوه ی غیر فعال کردن نوتیفیکیشن برنامه ها در اندروید را خدمت شما عزیزان آموزش می دهیم. تا پایان با ما همراه باشید.

غیرفعال کردن نوتیفیکیشن ها در اندروید

خوشبختانه اندروید قابلیت پیش فرضی دارد که به واسطه ی آن می توانید نوتیفیکیشن ها را غیرفعال کنید یا فقط به برخی مخاطبین خاص امکان تماس یا پیام بدهید. این قابلیت Do Not Disturb نام دارد که می توانید از طریق بخش تنظیمات به آن دسترسی پیدا کنید. همچنین داخل اندروید گزینه هایی برای مسدود کردن نوتیفیکیشن های برخی برنامه های خاص نیز وجود دارد. به همین جهت شما نیازی به نصب برنامه های شخص ثالث نخواهید داشت. در ادامه طریقه ی مسدود کردن نوتیفیکیشن ها از طریق فعال سازی حالت Do Not Disturb را توضیح می دهیم.

 

فعالسازی حالت Do Not Disturb در اندروید

به منظور فعالسازی حالت Do Not Disturb و غیرفعال کردن کلیه ی نوتیفیکیشن ها به ترتیب زیر عمل کنید:

1.نوار بالای تلفن همراه تان را دو بار پایین بکشید تا فهرست تنظیمات سریع باز شود. همچنین می توانید با استفاده از دو انگشت یک بار پایین بکشید تا به این منو بروید.

2.گزینه ی Do not disturb را پیدا کنید و بر روی آن بزنید.

فعالسازی حالت Do Not Disturb در اندروید-1

 

3.سپس سه آپشن در اختیار شما قرار میگیرد:

  • Total silence : مسدودسازی کلیه ی صدا ها و ویبره ها
  • Alarms only : مسدودسازی کلیه ی صدا ها و ویبره ها به جز آلارم ها
  • Priority only : مسدودسازی کلیه ی صدا ها و ویبره ها به جز آلارم ها، یادآوری ها، رخداد ها و مخاطبین مهم. شما می توانید این آپشن را شخصی سازی کنید

فعالسازی حالت Do Not Disturb در اندروید-2

 

4.در نهایت از زیر گزینه ای که انتخاب کردید می توانید تعیین کنید چه مدت می خواهید Do Not Disturb فعال بماند.

  آموزش بازیابی نوتیفیکیشن های حذف شده در اندروید

غیرفعال کردن نوتیفیکیشن های برنامه ها به صورت جداگانه

در صورتی که تمایل ندارید نوتیفیکیشن های گوشی تان را به طور یکجا غیرفعال کنید پیشنهاد می کنیم نوتیفیکیشن برنامه هایی که اهمیت چندانی ندارند را غیرفعال کنید تا نوتیفیکیشن های مهم را از دست دهید. بسته به نسخه ی اندرویدی که استفاده می کنید دو روش برای غیر فعال کردن نوتیفیکیشن های برنامه ها به صورت جداگانه وجود دارد. برای غیرفعال کردن نوتیفیکیشن های یک برنامه به طور کلی:

1.به بخش Settings گوشی خود بروید.

2.گزینه ی Apps یا Applications را پیدا و انتخاب کنید.

3.به بخش Manage apps بروید.

4.حال برنامه ای که می خواهید نوتیفیکیشن هایش را غیر فعال کنید را انتخاب کنید.

5.از زیر بخش permissions گزینه ی notifications را انتخاب کنید.

غیرفعال کردن نوتیفیکیشن های برنامه ها به صورت جداگانه-1

 

6.سپس دکمه ی لغزنده ی گزینه ی Show notification را در حالت غیرفعال قرار دهید. در این صفحه آپشن های دیگری برای شخصی سازی نوتیفیکیشن برنامه ی انتخاب شده نیز وجود دارد.

غیرفعال کردن نوتیفیکیشن های برنامه ها به صورت جداگانه-2

 

شما همچنین می توانید از طریق نوتیفیکیشنی که دریافت می کنید نیز به تنظیمات مربوط به نوتیفیکیشن دریافت شده دسترسی پیدا کنید. برای این کار:

1.زمانی که نوتیفیکیشنی از برنامه ی مورد نظر دریافت کردید، انگشت خود را بر روی نوتیفیکیشن نگه دارید سپس بر روی گزینه ی more settings یا آیکون چرخ دنده ی ظاهر شده بزنید.

2.حال دکمه ی لغزنده ی گزینه ی Show notification را در حالت غیرفعال قرار دهید.

به این ترتیب دیگر نوتیفیکیشنی از برنامه ی انتخاب شده دریافت نخواهید کرد. این مراحل را برای کلیه ی برنامه ها یا بازی هایی که به نوتیفیکیشن های آن ها نیازی ندارید تکرار کنید.

علاوه بر این که نوتیفیکیشن های زیاد و پشت سر هم می تواند آزار دهنده باشد، این نوتیفیکیشن ها می توانند تأثیر زیادی نیز در عمر باتری داشته باشند ، بنابراین با غیرفعال کردن آن ها می توانید بر دوام شارژ باتری گوشی خود بیافزایید. امیدواریم از آموزش امروز ما لذت برده باشید.

به این پست امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید