مقالات بازی

پابجی یا کالاف دیوتی کدام بازی بهتر است؟ مقایسه در 6 بخش

پابجی یا کالاف دیوتی

پابجی یا کالاف دیوتی دو محصول بزرگ صنعت بازی های موبایل هستند. در این پست، مقایسه دقیقی بین این دو بازی انجام خواهیم داد، این مقایسه PUBG Mobile در مقابل Call of Duty Mobile است.

PUBG Mobile و Call of Duty به هر دو در رده بازی های رزمی می باشند ، هر دو بازی حالت های گیم پلی متفاوتی دارند.در سبک خود این دو بازی جز برترین ها هستند و تقریباً صنعت بازی های موبایل را با قدرت تسخیر کردند. طبق آمار، هر دو بازی میلیون ها طرفدار وفادار در سراسر جهان دارند. با این حال، همیشه این موضوع مطرح می شود که کدام بازی از بین این دو بهتر است. هر بازیکنی اما و اگرهای خاص خود را دارد و بین بازیکنان در مورد اینکه کدام یک بهتر است، اختلاف نظر وجود دارد: PUBG Mobile یا Call of Duty Mobile.

در این راهنمای نهایی، ما PUBG Mobile و Call of Duty Mobile را در بخش‌های مختلف مقایسه می‌کنیم تا بفهمیم کدام بهتر است.

✔️ پابجی یا کالاف دیوتی ، کدام بازی گرافیک درون بازی بهتری دارد؟

pubg cdo1 پابجی یا کالاف دیوتی

همانطور که می‌بینید، گرافیک Call of Duty کمی تاثیرگذارتر است و یکی از بهترین بازی‌هایی است که دارای تصاویر شوتر موبایلی عالی است، اما این بدان معنا نیست که گرافیک PUBG Mobile بد یا غیرقابل بازی است.

پابجی یک نسخه غافلگیر کننده بود که مرزهای بازی رزمی و شلیک را جابجا کرد ! برای اولین بار بازیکنان را با یک تجربه بازی در جهان باز آشنا کرد. با این حال، در بازی کالاف دیوتی ، مقدار زیادی از جزئیات نقشه گسترده، کنتراست پر جنب و جوش، رنگ‌ها و مجموعه‌های شگفت‌انگیز استفاده شده، آن را به بهترین انتخاب در میان دو عنوان فوق‌العاده محبوب تبدیل می‌کند.

پابجی بر روی Unreal Engine اجرا می شود، در حالی که کالاف دیوتی بر روی موتور Unity اجرا می شود. هر دو بازی در گوشی ها ، خیره کننده به نظر می رسند، اما طبق مشاهدات من، COD Mobile کمی واقعی تر، متراکم تر و واضح تر به نظر می رسد.

یکی از تفاوت های اصلی این دو بازی از نظر گرافیکی متفاوت بودن آنهاست. PUBG Mobile عمدتاً بر روی جزئیات دقیق بازی تمرکز می کند، در حالی که Call of Duty Mobile فشرده تر به نظر می رسد. از نظر وضوح بازی، PUBG نسبت به Call of Duty Mobile برتری دارد.

در حالی که هر دو بازی توسعه دهندگان متفاوتی دارند، معمولاً تفاوت هایی نیز وجود دارد. کالاف دیوتی بیشتر روی به تصویر کشیدن دنیایی متفاوت برای بازیکنان تمرکز دارد تا آن را به یک بازی منحصر به فرد تر روی پلتفرم تبدیل کند.

COD یک بازی مبارزه ای دقیق تر است که کاملاً در PUBG Mobile وجود ندارد. انفجارها، خشم و شدت آن در Call of Duty کمی بیشتر است. PUBG یک بازی کلاسیک‌تر است که چیزهای زیادی برای ارائه با جزئیات دقیق خود دارد در حالی که موبایل کالاف ماهیت پویاتری دارد.

✔️ پابجی و کالاف ، مقایسه گیم پلی

pubg cdo in game future پابجی یا کالاف دیوتی

کالاف دیوتی موبایل نیاز به رویکرد سریع تری از سوی بازیکنان دارد و گیم پلی بازی بسیار هیجان انگیزتر است. برای بازیکنانی که رویکرد تاکتیکی و معتدل‌تری را ترجیح می‌دهند، PUBG Mobile یک بازی مناسب‌تر است.

بیایید در مورد تفاوت های گیم پلی هر دو بازی صحبت کنیم. هر دو بازی گزینه انتخاب FPP (منظر اول شخص) یا TPP (منظر سوم شخص) را دارند. تعامل با دشمنان، پراکندگی گلوله ها، پس زدن. دقت، سبک تیراندازی در هر دو بازی متفاوت است. در Call of Duty، بازیکنان باید با انتخاب کلاس بتل رویال، سفارشی کردنو حضور در میدان نبرد شروع کنند. PUBG گزینه‌های زیادی ندارد، بازی بقا را با گیم‌پلی آخرین نفر ایستاده ترکیب می‌کند.

آروان فالور

هر دو بازی دارای حرکات، تیراندازی، هدف گیری مشابه هستند. با این حال، PUBG یک حالت برای عکسبرداری دارد، Call of Duty دو حالت دارد. یکی حالت ساده است، که برای مبتدیان بسیار مفید است و در آن اسلحه به طور خودکار شلیک می کند ، حالت دیگر حالت پیشرو است که در آن بازیکن باید هدف گیری کند و سپس دکمه شات را فشار دهد تا شلیک شود.

در Call of Duty کلاس های مختلف بتل رویال به بازیکنان کمک می کند تا با دشمنان در میدان نبرد مقابله کنند. در حالی که در PUBG Enemies تا زمانی که دشمن به بازیکن نزدیک نشود، علائم نشانگر دشمنان ظاهر نمی شود و این باعث می شود PUBG یک بازی رقابتی تر از Call of Duty باشد. مزیت دیگر PUBG این است که شلیک از نفر بهتر از COD Mobile است. هدف گیری به سمت نقطه کور یکی از جنبه های مهم و بسیار مفید در بیرون انداختن دشمنان از بازی است.

✔️ پابجی و کالاف ، مقایسه حالت های بازی

Game Modes پابجی یا کالاف دیوتی

COD Mobile و PUBG Mobile حالت های بازی متفاوتی دارند. هر دو بازی دارای حالت Battle Royale هستند که برای بازیکنان در سراسر جهان بسیار محبوب است. در COD Mobile وسایل نقلیه بسیار بیشتری در مقایسه با PUBG وجود دارد. بازیکنان همچنین می توانند از هلیکوپتر بپرند و یک گلایدر را برای فرود ایمن مستقر کنند. در PUBG سقوط از ارتفاع باعث کاهش سلامت بازیکنان می شود زیرا هیچ گلایدری برای استقرار وجود ندارد.

PUBG را بیشتر به خاطر بازی رویال بتل می‌شناسد و همچنین دارای طیف وسیعی از حالت‌های Arcade است. این حالت‌های آرکید همچنان نمایی از احساس بتل رویال را نشان می‌دهند، اما در یک نسخه کوتاه‌تر.

COD Mobile در حالت چند نفره کاملاً بهتر از PUBG است. دارای نقشه های مختلف از جمله تصادف، kill house، crossfire، Nuketown و hijacked و تعدادی حالت های مختلف از جمله 10 در مقابل 10، 5 vs 5 battle-frontline، deathmatch، dominations و search و death. مدتی طول می کشد تا PUBG یک حالت چند نفره جذاب مانند COD Mobile ایجاد کند.

بزرگترین مزیتی که Call of Duty دارد، یکی از بهترین حالت های چند نفره با بازی نبرد رویال مبارزه با سرعت است. حالت های محبوب در Call of duty Mobile عبارتند از Deathmatch، Free-for-all، Domination، Frontline و جستجو و نابود کردن.

PUBG Mobile حالت های چند نفره متفاوتی دارد اما با استاندارد Call of Duty مطابقت ندارد. بهترین حالت در PUBG یک بازی اکشن سریع در حالت جنگ است. در حالی که بزرگترین جذابیت PUBG حالت Battle Royale است. COD با کلاس های مختلف، امتیازات، مهارت اپراتور، زامبی ها و چیزهای زیادی برای ارائه دارد. من فکر می کنم حالت بتل رویال در COD جذاب تر، واقعی تر و پویاتر است.

✔️ پابجی و کالاف ، مقایسه ارتقا و تدارکات

Upgrades پابجی یا کالاف دیوتی

بین ارتقاء هر دو بازی تفاوت وجود دارد. PUBG Mobile بیشتر در مورد شخصی سازی است. PUBG بازی را با لباس استیمپانک شروع می‌کن. COD احساس بیشتری به شما می دهد زیرا بازیکن که به مجهز به نظر می رسد در میدان نبرد می جنگد!

در PUBG، بازیکنان بازی را بدون هیچ سلاحی در نبرد رویال شروع می‌کنند، در حالی که COD Mobile به شما یک چاقو، کلاس و مهارت‌های متفاوتی می‌دهد که برای هر بازیکن برای شروع بسیار مفید است. یکی دیگر از مزایای COD این است که به شما این شانس را می دهد که شخصی سازی خود را برای بازی انتخاب کنید. دارای تدارکات متعدد برای هر نقشه ای است که در PUBG Mobile وجود ندارد.

هر دو بازی دارای مدل فریمیوم هستند. بازیکنان باید برای خرید اسلحه ها، شخصیت ها و همهچیز بهتر ، پاس یا اعتبار بخرند.

✔️ پابجی یا کالاف ، مقایسه سلاح ها

Weapons پابجی یا کالاف دیوتی

هر دو PUBG Mobile و COD Mobile دارای سلاح های واقع گرایانه در بازی هستند. با این حال، توسعه دهندگان آنها را طوری طراحی کرده اند که عملکرد متفاوتی داشته باشند.در PUBG Mobile، بازیکنان می توانند از دسته های مختلفی از اسلحه ها برای اهداف مختلف استفاده کنند. به عنوان مثال: یک بازیکن می تواند از SMG برای زدن شات های دوربرد با دقت مناسب استفاده کند.

این مورد در مورد COD Mobile نیست، اسلحه ها در صورت استفاده نامناسب نمی توانند ، اهداف را بزنند . مکانیک پس زدن و تیراندازی نیز در هر دو بازی متفاوت است و عادت کردن به آن زمان می برد.

✔️ پابجی یا کالاف ، مقایسه نقشه ها

maps پابجی یا کالاف دیوتی

Call of Duty نقشه های بهتری برای بازی های چند نفره دارد در حالی که در بازی پابجی بتل رویال یک نقشه وجود دارد که شامل اکثر نقشه های چند نفره محبوب مانند Nuketown، Crash، Hijack و Killhouse است. در PUBG، بازیکنان چهار نقشه دارند که همه آنها بسیار بزرگ هستند.

باز هم هر کدام طرفدارانی دارند. بازیکنانی که به بازی‌های سریع، سرعتی و آرکید نیاز دارند، به سراغ COD Mobile خواهند رفت. از طرف دیگر، بازیکنانی که عاشق مسابقات کلاسیک طولانی مدت هستند، به سراغ PUBG خواهند رفت. بازی پابجی بتل رویال 30 دقیقه و کالاف حدود 15-20 دقیقه طول می کشد.

✔️ خلاصه: کدام بهتر است؟ پابجی یا کالاف دیوتی

به طور کلی، نتایج کالاف را به پابجی ترجیح می دهد. در حالی که بازیکنان عاشق انجام هر دو بازی هستند، این فقط یک اولویت است. هر دو بازی فوق العاده هستند. من به همه توصیه می کنم هر دو بازی را امتحان کنند و سپس تصمیم بگیرند. همانطور که هر بازیکنی سبک بازی خود را دارد.

PUBG Mobile از زمان راه اندازی فوق العاده بوده است. در حالی که از سوی دیگر Call of Duty Mobile نیز همین موفقیت را کسب کرد و پیاپی به پر دانلود ترین بازی تبدیل شد. با توجه به شباهت این دو ، هر بازیکنی می تواند در هر زمان به هر بازی دیگر سوئیچ کند.

بازیکنانی که عاشق سبک گیم پلی آرکید هستند، Call of Duty را دوست خواهند داشت. وقتی صحبت از بتل رویال به میان می‌آید، بازیکنانی که عاشق بازی خشن هستند به کالاف می‌روند در حالی که بازیکنانی که عاشق بازی‌های کلاسیک هستند، پابجی را دوست خواهند داشت.

✅ سوالات متداول

از نظر گرافیکی کدام بازی برتری دارد ؟
✔ پابجی بیشتر در جزییات متمرکز شده است و کالاف دیوتی وضوح تصاویر را در نظر گرفته است، انجین بازی سازی این دو متفاوت است و بدون شک در گرافیک آنها تفاوت وجود خواهد داشت برای بررسی دقیق لطفا مقاله را بخوانید.

طرفداران پابجی بیشتر است یا کالاف دیوتی ؟
✔ پابجی در نسخه موبایل محبوب تر از کالاف است و دانتلود های بیشتری داشته است ، البته نسخه موبایل پابجی قدیمی تر از کالاف است.

امکانات کدام بازی بیشتر است ؟
✔ کالاف بدون شک امکانات بیشتری نسبت به پابجی در اختیار شما قرار می دهد ، مودهای بازی کالاف از پابجی بیشتر است ، اما تعداد مپ بتل رویال پابجی به مراتب بیشتر از کالاف است.

به این پست امتیاز دهید

میانگین امتیازات ۴ از ۵
از مجموع ۵۵۲ رای

نوشته های مشابه

‫52 دیدگاه ها

 1. کی همیچن حرفی زده گرافیک کالاف بالاتر از پابجیه؟؟؟هیچ میدونین پابجی می‌تونه تا گرافیک اولترا آپ دی رو پشتیبانی کنهه؟؟؟؟کالاف بویی از گرافیک نبرده کسایی ک این حرف رو میزنن غیر حرفه ای تشریف دارن هیچکدوم رو بازی نمیکنم ولی حقیقت رومیگم در هر صورت پابجی برتری دارع هم از لحاظ تعداد پلیر هم گرافیک?

  1. داش.من یکسال و نیم کالاف پلی دادم دوسالک پابجی.برا کالاف نزدیک 1/5 میلیون خرج کردم برا پابجی ام 1 میلیون.پس میتونم یه نظر کلی و معتبر بدم.کالاف توی گرافیک پایین خداییش از پابجی سرتره.ولی وقتی روی گرافیک بالا مثل اولترا اچ‌دی تست میکنی کالاف خیلی عقب میمونه و پابجی خیلی خفن‌تر میشه.در کل اگه بخوایم از نظر گرافیکی قضاوت کنیم کالاف برا کساییه که گوشیشون ضعیف تره.کسی ک گوشی قوی داره بنظرم پابجی پلی بده بیشتر لذت میبره چون اف پی اس‌هم توی پابجی خیلی اهمیت داره با گوشی ضعیف ادم پاره میشه تو پابجی.بعدشم،کالاف‌ام گرافیک اولترا اچ‌دی رو داره اما این خب همونطور ک گفتم زیاد خفن نیست.

 2. خب از ماهی تابه پابجی معلومه باید بری آشپزخانه درست کنین بهتر از کیسه بوکس هست که کالاف گرافیک خوب داره پابجی نه پابجی حتا بچه گونه تر هم هس ولب کالاف خفن پابجی فیلتره ولی کالاف نه پس کااف بهتره توهم بهتره که تو حرف نزنی

  1. ماهیتابه‌اش بهتر از اون نایفه کالافه ک هیچوقت نمیتونی بندازیش زمین.بعدشم،توی گرافیک اولترا اچ دی مقایسشون کن اگه گوشیت میکشه بعد نظر بده!شک ندارم ک تاحالا یکی دوبارم پابجی پلی ندادی تا بفهمی هیجان چیه!شما بمن بگو،چرا تو کالاف وقتی با اچ‌اس میخوای یه فاصله یکم دورتر رو بزنی وقتی با اسکوپ بزنی جمع تر میره و بیشتر دمیج میده؟همچین چیزی تو واقعیت وجود داره بنظرت؟
   یا اینکه وقتی میخوای هیپ‌فایر با اسنایپ بزنی هرجایی میخوره بجز به انمی که تو صورتت وایساده.تازشم،پابجی نزدیک به 10,11 ماهه ک دیگه فیلتر نیست و پینگ خیلی خفنی میده‌.فعلا تو این اوضاع بهم ریخته مملکت من دارم میبینم ک کالاف شدید فیلتره و با ایرانسل و وایفا نمیاره.وی پی انم ک میزنی اصلا لاگین اکتیویژن بالا نمیاد خودم تست کردم ک میگم.فقط با همراه اول میاره.کالاف دیگه داره میمیره!همه پلیرای ایرانیش رفتن و دائما داره بات میندازه!اخه یعنی چی داداش؟توی مولتی بات میاد؟!!

 3. پابجی شیش ساله که اومده ولی کالاف سه ساله با این حال کالاف تونسته بهتر باشه از نظر گرافیک من گرافیک برام مهمه پابجی رو دیدم واقعا گرافیکش آشغاله مولتی پلیرش هم که نابوده اثلا مولتی پلیرش بدرد نمیخوره بعدش کدوم آدم لخت میشه میره جنگ یا با ماهی تابه آدم میکشه

  1. شما مشخصه پابجی بازی نکردی. تنها بهونه شما کالاف بازا ماهیتابه هست . بزاز بهت جواب بدم شما کالاف بازا بهتره حرف نزنید چون تو کالاف با دستکش بوکس و کاتانا آدم میکشن

   1. توی دنیا واقعی هم با دستکش و کاتانا ادم میکشن . ارتش زاپن همشون در زمان جنگ جهانی دوم به کاتانا همراه با خودشون داشتن و مسلط بودن و الان هم هستن .
    توی دنیا سربازانی هستن مه با کاتانا میکشن ولی با ماهی تابه نه ?

    1. اول از همه که کاتانا یه شمشیر افسانه هست (وجود خارجی نداره)در مورد دستکش بوکس باید بهت بگم که دستکش بوکس مال تمرینه و نمیشه باهاش کسیو کشت ??

    2. کاتانا یه شمشیر افسانه هست (وجود خارجی نداره) و با دستکش بوکس نمیشه آدم کشت چون مال تمرینه ?

  2. خخ.اولای گیم یه ست بهت لباس میده.هرجور عشقت کشید میتونی بری بازی.بعدشم،نهایتا بتونی یدونه باتو با ماهیتابه بزنی،تو پابجی همه پروپلیرن،کالافم همینطوره خودم خیلی وقته جفتشونو پلی میدم،ولی کالاف بچه‌سال بیشتر داره!پسره اومده بمن که لیدرم میگه ردی کن?.بعدشم داداشم،حرفت حقه روی گرافیک پایین و گوشی ضعیف کالاف میبره،ولی گرافیک بالا صد‌ درصد پابجی می‌بره شکی توش ندارم،بخوای میتونم عکس گرافیک اولترا جفتشونو بدم بهت

 4. پابجی ی جورایی بهتره ینی حرفه ای تره اما ،مزخرفه اکانتم هر چند وقتی خود به خود میپره،بعدم لولاش ب سختی زیاد میشه دو سال بازی کنی بشی50
  پ بنظر من ک چند ساله هر دوتاش بازی میکنم کالاف بهتره گر چ اسون تره

  1. داداش،اکانتت سیوه که همش میگی میپره؟اکانتم دوسال پیش مونده بود دادم به دوستم،کالاف بعد یکی دوماه ک تو اکانت نباشی دلیتش میکنه.برا خودمو پاک کرد بعد یماه برا دوستمم ک برای امتحاناتش میخوند رو هم پاک کرد.جفتشونم رو اکتیویژن سیو بودن.بعدشم،پابجی اگه زیاد پلی بدی میتونی لولتو ببری بالا،تو پابجی لول 55 به بعد قابل قبوله ولی تو کالاف حتما باید 150 باشی تا ملت قبولت داشته باشن،اینکه پابجی سخت لول میده شکی توش نیست ولی کالافم خیلی سریع و آسونه،ادم دیگه هدفی توش نداره،رنکاش هم ک به سرعت برق میره بالا

 5. هردو بازی خوبن اما اگر بخوایم یه نظر عادلانه بدیم میشه گفت کالاف نیست به حجم ماشالله چشمگیری که داره متوسطه رو به پایینه ! کالاف شاید گرافیک (به مراتب) بهتری از پابجی داشته باشه اما گیم پلی کالاف تا حدی ابتداییه که حتی ماشین ها هم محدودیت بنزین ندارن و نمیشه که به راحتی گفت کالاف از پابجی بهتره. من میگم پابجی

  1. من هر دوتاش رو بازی مردم به نظرم گیم پلی پاپجی خیلی خشکه نه به کلاس داره ، نه تانک داره ، نه گلاید داره ، و مومنت زیادی هم نداره ولی کالاف همه اینارو داره و ویزی مه خیلی اعصاب خود کنه اینکه زمان انفجار نارنجک هاش خیلی زیاده ولی کالاف تا می اندازی منفجر میشن . تنها چیزی که از نظر من پاپجی برتر از کالاف داره موشک اندازاش هست که بهتر و متنوع تر هست

   1. گرافیکو جا انداختی،وسایل نقلیه رو جا انداختی،دقت به جزئیاتو جا انداختی،وسعت مپ هاشو جا انداختی،تعداد پلیرهاشو جا انداختی،درامد هارو جا انداختی(تو یه ویدیو دیدم پابجی رتبه چهارم پر درامد ترین بازی های دنیاست و کالاف فکنم 26 بود یا 28 دقیق یادم نیست)،آپدیت هاشون(تعداد آپدیت‌ها و تغییراتی که توشون میدن)،تعداد گان هاشون(کالاف تو آپدیتای جدیدش یسری گانهایی رو میاره ک از اول توی پابجی بوده و هست،برای مثال،فِنِک که پارسال اورد رو ما چند ساله توی پابجی داریم باهاش سر و کله میزنیم)،اسم گانها(تو کالاف اسم تقریبا 90% گانهاش من‌دراوردی هست و اصلا در واقعیت وجود نداره،اما پابجی اسم بیشتر صلاح هارو تغییر نداده و اسم اصلیشونو گذاشته)،پینگ هر بازی(تو کالاف از ۵۰ تا ۲۰۰ هست اما تو پابجی از ۲۰ تا ۶۷۷ که من توی کالاف پینگ ۸۰ میگیرم و توی پابجی پینگ ۶۰,۷۰،اگه یکم دقت کنی میفهمی که پینگ ۶۰,۷۰ از ۶۷۷ تا پینگ خیلی بهترع از پینگ ۸۰ از ۲۰۰ تا پینگ هست
    ۶۰ از ۶۷۷ › ۸۰ از ۲۰۰).چیزای بیشتری هم هست ک الان ذهنم یاری نمیده.ممنون میشم کامل و با دقت بخونی نظرمو⁦♡♡

  2. کاش میشد کامل تر بگی.پابجی وسایل نقلیه‌اش خیییلیییی بیشتر از کالافه و گرافیک خیلی خفنی داره ماشیناش،بنزین تموم میکنن،لاستیک میترکونن،جای تیر روشون میمونه،انفجارشون خیلی واقعی تره.و اینکه هر مپ ماشین مخصوص خودشو داره.اینجوری میگفتی بهتر بود

 6. کاملا متن افتضاحی بود و تمام محتوای اون اشتباه بود
  اولا شما اصلا نمیتونی این دوتا رو باهم مقایسه کنی چونکه تفاوت های زیادی دارن
  شما اومدی پابجی رو زدی روی پایین ترین حالت گرافیک با گوشی ضعیف بعد به گرافیک پابجی میگی ضعیف؟ شما برو توی پابجی بزن روی ULTRA HD اون موقع ببینم گرافیک پابجی بهتره یا کالاف
  موضوع بعدی درباره تخیلی بودن کالاف هست که پابجی اصلا تخیلی نیست
  درباره مود های مختلف بازی هم که تا دلت بخواد مود و مپ هست مپ های بتل رویال:ارانگل، لیویک، میرامار، سانهوک، ویکندی
  مود های دیگه ای هم مثل آرنا، مترو رویال، پی لود، و ….. وجود داره
  از لحاظ تجهیزات هم تفنگ های پابجی کاملا واقعی هستن و وجود دارن ولی تفنگ های کالاف کاملا از ذهن تخیلی ساخته شده
  شما اصلا راه رفتن توی کالاف رو نگاه کن ? آخه کجاش واقع‌گرایانه هست شما وقتی از ارتفاع میپری پایین مگه دردت نمیاد؟ پس توی بازی هم دمیج میخوری
  صد البته اسکین ها مثل ماشین و لباس و حیوون و …. از کالاف بهتره
  خلاصه که یه ذره اول فکر کنیم و به همه جهات توجه کنیم
  خواهشا این کامنت من رو منتشر کنید

  1. پاپجی واقعی ؟ نه پاپجی واقعی ؟
   دراکولا میاد وسط زمین و همه رو میکشه واقعی ؟
   تخیلی بودن بازی هیچ اشکالی نداره .
   اگه اینحوری پس نظرت درباره ایپکس لجند چی ؟

   1. نه کالاف واقعیه?
    میشه توش وقتی انمی دمیجت میکنه غیب بشی و انمی فشار بخوره و یا اینکه با اچ‌اس وقتی با اسکوپ میزنی تیرت جمع تر میره و میتونی فاصله دورتری رو بزنی?☺️
    بعدشم،اون دراکولایی ک میگی فقط توی سیزن ۱۹ بود و الان دیگه نیست.پابجی همینجوریه تو آپدیتاش زحمت میکشه و چیزای خفنی مخصوص اون سیزن میسازه و سیزن بعد خبری از اونا نیست
    ♡♡

  2. اینقدر حرص نخور
   خودتم میدونی کالاف بهتره اما به خاطر غرور و تعصبی که داری نمیتونی قبول کنی.راستی کی تو جنگ ماهیتابه میاره که باهاش ادم بکشه؟پس یعنی پابجی هم واقعی نیست
   راه رفتن هم هیچ ربطی به واقعی بودن بازی نداره .
   کیفیت پایین کالاف همون کیفیتULTR HD پابجیه به خاطر همین پابجی گند میرنه با باطریه موبایل

   1. اینو همه میدونن که کالاف موبایل نه دانلوداش نه پلیر هاش نصف پابجی هم نیست و اتفاقا شما کالاف یکی از تعصبی ترین قشر گیمرها هستید و اتفاقا تعصب بهتون اجازه نمیده که برتری های پابجی رو نسبت به کالاف ببینید!

   2. اینو همه میدونن کالاف بازا یکی از تعصبی ترین قشر گیمران کالاف نسبت به پابجی تو گیم پلی ضعف داره. اگر شما غرور و تعصب نداشته باشی میتونی متوجه بشی

   3. در ضمن آقای سبحان شما مشخصه ۱۰ سالت هم نیست چون باتری رو با (ت) می‌نويسن! من واقعا نمیفهمم کیا به چه سن و سالی اظهار نظر میکنن !

   4. کشتن یک فرد با ماهیتابه یه چیز غیرممکن نیست و چون شما بهونه دیگه ای نداری هی تکرار میکنی . این هم بدون کالاف بازی یکی از تعصبی ترین قشر گیمران?

   5. داداش.تند نرو عزیزم.درسته یسری چیزا مثل ماهیتابه توی پابجی اضافن.ولی سهیل حق میگه.من خودم کلی کالاف زدم کلی ام پابجی.بنظر من توی گرافیک بالا پابجی جدی خیلی بهتر از کالافه.ولی توی گرافیک پایین صدبرابر کالاف بهتره و بنظرم کسایی ک گوشیشون به گرافیک بالا نمیکشه باید کالاف پلی بدن و کسایی ک گوشیشون قویه پابجی پلی بدن.برا همینم هست که تو ایران کالاف باز بیشتره.چون گوشی ملت ضعیفه.ممنون میشم با دقت و درک کامل بخونی♡♡

 7. کالاف یه لحاظ یه پله بالاتره کیفیت کالاف و گرافیگ و اف پی اس بازیش روی هرگوشی قابل اجراست و فشار به گوشی نمیاره اما پابجی بازیه سنگین هست و بازیکن مجبوره کیفیت پایین ببزاره تا بازی افقی اس داشته باشه وگرنه کیفیت پابجی واقعا خوبه اما کالاف بازآ اینو نمیدونن برای همین میگن کالاف بهتره وگرنه از لحاظ اسکین پابجی از لحاظ مپ برای لذت بردن زیاد پابجی و لباس بازم پابجی و کاراکتر های جذابه قابلیت زیاد داره و حجمشم حتی بیشتره روی گوشیم سی گیگ شده و یه حالت داره که انگار اسلحه واقعی دستته و برای همین خیلی سخته نگه داشتنش نوبت نمیتونن نگه دارن کالاف بازآ فکر میکنن مشکل از پابجیه ن شما نوبی دوست عزیز بلد نیستی تنظیماتتو درست کنی عزیز وگرنه پابجی موبایل لذت یه گیم سخت و باحالو بهت میده .

 8. با سلام،
  عای نویسنده این متن ها کلا چقد پابجی بازی کردی؟
  خیلی از چیزایی که گفتی تو پابجی نیس اتفاقا وجود داره، حتی بهتر از کالافم وجود داره
  تا وقتی یه چیزیو مطمئن نشدی پس ننویس این چیزارو هم مردمو گمراه میکنی هم خودتو
  ممنونم

  1. سلام

   دقت بفرمایید نوشتیم تجربه شخصی من ! در هر صورت نظر شما برای ما محترم و تایید میشه کامنت شما بزرگوار

 9. کالاف بازی چندان خوبی نیست کالاف بازی قدیمی خیلی دیگه بازی ناهمواری‌ است فقط 《PUBG MOBILE 》شاه بازی ?

 10. فقط کالاف کالاف خدای بازی است به خصوص اسکین گوست گوست بهترین شخص کالاف است کالاف قدیمی ترین بازی است

 11. داداش درسته کالاف کیفیتش بیشتره اما پابجی خیلی بهتره.
  مثلا داخل کالاف تیر انداختنش خیلی مزخرفه

  1. جناب دقیقا حرف شما درسته هر کدوم از کاربران برای یه چیزیش سراغ بازی میرن یکی گرافیک ، یکی تیراندازی بهتر ، یکی حالت بتل و …

  2. از نظر من کالاف خیلی خوبه حتی گرافیک ولی من کالاف را بیشتر به خاطر مولتی پلیرش دوست دارم
   نمیگم پابجی بده نه پابجی هم خیلی خوبه ولی از نظر جزئیات اونقدر را جذاب نیست پابجی هم به خاطر بتل رویال معروفیت بیشتری گرف من چند بار هر دوشون را بازی کردم ولی از نظر من کالاف سلطان است
   (به هرحال بقیه نظر خاص خوشون را دارند و به نظر اونها احترام میزارم)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا