صفحه اصلی > مقالات بازی : پابجی یا کالاف دیوتی کدام بازی بهتر است؟ مقایسه در 6 بخش

پابجی یا کالاف دیوتی کدام بازی بهتر است؟ مقایسه در 6 بخش

پابجی یا کالاف دیوتی

پابجی یا کالاف دیوتی دو محصول بزرگ صنعت بازی های موبایل هستند. در این پست، مقایسه دقیقی بین این دو بازی انجام خواهیم داد، این مقایسه PUBG Mobile در مقابل Call of Duty Mobile است.

PUBG Mobile و Call of Duty به هر دو در رده بازی های رزمی می باشند ، هر دو بازی حالت های گیم پلی متفاوتی دارند.در سبک خود این دو بازی جز برترین ها هستند و تقریباً صنعت بازی های موبایل را با قدرت تسخیر کردند. طبق آمار، هر دو بازی میلیون ها طرفدار وفادار در سراسر جهان دارند. با این حال، همیشه این موضوع مطرح می شود که کدام بازی از بین این دو بهتر است. هر بازیکنی اما و اگرهای خاص خود را دارد و بین بازیکنان در مورد اینکه کدام یک بهتر است، اختلاف نظر وجود دارد: PUBG Mobile یا Call of Duty Mobile.

در این راهنمای نهایی، ما PUBG Mobile و Call of Duty Mobile را در بخش‌های مختلف مقایسه می‌کنیم تا بفهمیم کدام بهتر است.

✔️ پابجی یا کالاف دیوتی ، کدام بازی گرافیک درون بازی بهتری دارد؟

pubg cdo1 پابجی یا کالاف دیوتی

همانطور که می‌بینید، گرافیک Call of Duty کمی تاثیرگذارتر است و یکی از بهترین بازی‌هایی است که دارای تصاویر شوتر موبایلی عالی است، اما این بدان معنا نیست که گرافیک PUBG Mobile بد یا غیرقابل بازی است.

پابجی یک نسخه غافلگیر کننده بود که مرزهای بازی رزمی و شلیک را جابجا کرد ! برای اولین بار بازیکنان را با یک تجربه بازی در جهان باز آشنا کرد. با این حال، در بازی کالاف دیوتی ، مقدار زیادی از جزئیات نقشه گسترده، کنتراست پر جنب و جوش، رنگ‌ها و مجموعه‌های شگفت‌انگیز استفاده شده، آن را به بهترین انتخاب در میان دو عنوان فوق‌العاده محبوب تبدیل می‌کند.

پابجی بر روی Unreal Engine اجرا می شود، در حالی که کالاف دیوتی بر روی موتور Unity اجرا می شود. هر دو بازی در گوشی ها ، خیره کننده به نظر می رسند، اما طبق مشاهدات من، COD Mobile کمی واقعی تر، متراکم تر و واضح تر به نظر می رسد.

یکی از تفاوت های اصلی این دو بازی از نظر گرافیکی متفاوت بودن آنهاست. PUBG Mobile عمدتاً بر روی جزئیات دقیق بازی تمرکز می کند، در حالی که Call of Duty Mobile فشرده تر به نظر می رسد. از نظر وضوح بازی، PUBG نسبت به Call of Duty Mobile برتری دارد.

در حالی که هر دو بازی توسعه دهندگان متفاوتی دارند، معمولاً تفاوت هایی نیز وجود دارد. کالاف دیوتی بیشتر روی به تصویر کشیدن دنیایی متفاوت برای بازیکنان تمرکز دارد تا آن را به یک بازی منحصر به فرد تر روی پلتفرم تبدیل کند.

COD یک بازی مبارزه ای دقیق تر است که کاملاً در PUBG Mobile وجود ندارد. انفجارها، خشم و شدت آن در Call of Duty کمی بیشتر است. PUBG یک بازی کلاسیک‌تر است که چیزهای زیادی برای ارائه با جزئیات دقیق خود دارد در حالی که موبایل کالاف ماهیت پویاتری دارد.

✔️ پابجی و کالاف ، مقایسه گیم پلی

pubg cdo in game future پابجی یا کالاف دیوتی

کالاف دیوتی موبایل نیاز به رویکرد سریع تری از سوی بازیکنان دارد و گیم پلی بازی بسیار هیجان انگیزتر است. برای بازیکنانی که رویکرد تاکتیکی و معتدل‌تری را ترجیح می‌دهند، PUBG Mobile یک بازی مناسب‌تر است.

بیایید در مورد تفاوت های گیم پلی هر دو بازی صحبت کنیم. هر دو بازی گزینه انتخاب FPP (منظر اول شخص) یا TPP (منظر سوم شخص) را دارند. تعامل با دشمنان، پراکندگی گلوله ها، پس زدن. دقت، سبک تیراندازی در هر دو بازی متفاوت است. در Call of Duty، بازیکنان باید با انتخاب کلاس بتل رویال، سفارشی کردنو حضور در میدان نبرد شروع کنند. PUBG گزینه‌های زیادی ندارد، بازی بقا را با گیم‌پلی آخرین نفر ایستاده ترکیب می‌کند.

هر دو بازی دارای حرکات، تیراندازی، هدف گیری مشابه هستند. با این حال، PUBG یک حالت برای عکسبرداری دارد، Call of Duty دو حالت دارد. یکی حالت ساده است، که برای مبتدیان بسیار مفید است و در آن اسلحه به طور خودکار شلیک می کند ، حالت دیگر حالت پیشرو است که در آن بازیکن باید هدف گیری کند و سپس دکمه شات را فشار دهد تا شلیک شود.

در Call of Duty کلاس های مختلف بتل رویال به بازیکنان کمک می کند تا با دشمنان در میدان نبرد مقابله کنند. در حالی که در PUBG Enemies تا زمانی که دشمن به بازیکن نزدیک نشود، علائم نشانگر دشمنان ظاهر نمی شود و این باعث می شود PUBG یک بازی رقابتی تر از Call of Duty باشد. مزیت دیگر PUBG این است که شلیک از نفر بهتر از COD Mobile است. هدف گیری به سمت نقطه کور یکی از جنبه های مهم و بسیار مفید در بیرون انداختن دشمنان از بازی است.

✔️ پابجی و کالاف ، مقایسه حالت های بازی

Game Modes پابجی یا کالاف دیوتی

COD Mobile و PUBG Mobile حالت های بازی متفاوتی دارند. هر دو بازی دارای حالت Battle Royale هستند که برای بازیکنان در سراسر جهان بسیار محبوب است. در COD Mobile وسایل نقلیه بسیار بیشتری در مقایسه با PUBG وجود دارد. بازیکنان همچنین می توانند از هلیکوپتر بپرند و یک گلایدر را برای فرود ایمن مستقر کنند. در PUBG سقوط از ارتفاع باعث کاهش سلامت بازیکنان می شود زیرا هیچ گلایدری برای استقرار وجود ندارد.

PUBG را بیشتر به خاطر بازی رویال بتل می‌شناسد و همچنین دارای طیف وسیعی از حالت‌های Arcade است. این حالت‌های آرکید همچنان نمایی از احساس بتل رویال را نشان می‌دهند، اما در یک نسخه کوتاه‌تر.

COD Mobile در حالت چند نفره کاملاً بهتر از PUBG است. دارای نقشه های مختلف از جمله تصادف، kill house، crossfire، Nuketown و hijacked و تعدادی حالت های مختلف از جمله 10 در مقابل 10، 5 vs 5 battle-frontline، deathmatch، dominations و search و death. مدتی طول می کشد تا PUBG یک حالت چند نفره جذاب مانند COD Mobile ایجاد کند.

بزرگترین مزیتی که Call of Duty دارد، یکی از بهترین حالت های چند نفره با بازی نبرد رویال مبارزه با سرعت است. حالت های محبوب در Call of duty Mobile عبارتند از Deathmatch، Free-for-all، Domination، Frontline و جستجو و نابود کردن.

PUBG Mobile حالت های چند نفره متفاوتی دارد اما با استاندارد Call of Duty مطابقت ندارد. بهترین حالت در PUBG یک بازی اکشن سریع در حالت جنگ است. در حالی که بزرگترین جذابیت PUBG حالت Battle Royale است. COD با کلاس های مختلف، امتیازات، مهارت اپراتور، زامبی ها و چیزهای زیادی برای ارائه دارد. من فکر می کنم حالت بتل رویال در COD جذاب تر، واقعی تر و پویاتر است.

✔️ پابجی و کالاف ، مقایسه ارتقا و تدارکات

Upgrades پابجی یا کالاف دیوتی

بین ارتقاء هر دو بازی تفاوت وجود دارد. PUBG Mobile بیشتر در مورد شخصی سازی است. PUBG بازی را با لباس استیمپانک شروع می‌کن. COD احساس بیشتری به شما می دهد زیرا بازیکن که به مجهز به نظر می رسد در میدان نبرد می جنگد!

در PUBG، بازیکنان بازی را بدون هیچ سلاحی در نبرد رویال شروع می‌کنند، در حالی که COD Mobile به شما یک چاقو، کلاس و مهارت‌های متفاوتی می‌دهد که برای هر بازیکن برای شروع بسیار مفید است. یکی دیگر از مزایای COD این است که به شما این شانس را می دهد که شخصی سازی خود را برای بازی انتخاب کنید. دارای تدارکات متعدد برای هر نقشه ای است که در PUBG Mobile وجود ندارد.

هر دو بازی دارای مدل فریمیوم هستند. بازیکنان باید برای خرید اسلحه ها، شخصیت ها و همهچیز بهتر ، پاس یا اعتبار بخرند.

✔️ پابجی یا کالاف ، مقایسه سلاح ها

Weapons پابجی یا کالاف دیوتی

هر دو PUBG Mobile و COD Mobile دارای سلاح های واقع گرایانه در بازی هستند. با این حال، توسعه دهندگان آنها را طوری طراحی کرده اند که عملکرد متفاوتی داشته باشند.در PUBG Mobile، بازیکنان می توانند از دسته های مختلفی از اسلحه ها برای اهداف مختلف استفاده کنند. به عنوان مثال: یک بازیکن می تواند از SMG برای زدن شات های دوربرد با دقت مناسب استفاده کند.

این مورد در مورد COD Mobile نیست، اسلحه ها در صورت استفاده نامناسب نمی توانند ، اهداف را بزنند . مکانیک پس زدن و تیراندازی نیز در هر دو بازی متفاوت است و عادت کردن به آن زمان می برد.

✔️ پابجی یا کالاف ، مقایسه نقشه ها

maps پابجی یا کالاف دیوتی

Call of Duty نقشه های بهتری برای بازی های چند نفره دارد در حالی که در بازی پابجی بتل رویال یک نقشه وجود دارد که شامل اکثر نقشه های چند نفره محبوب مانند Nuketown، Crash، Hijack و Killhouse است. در PUBG، بازیکنان چهار نقشه دارند که همه آنها بسیار بزرگ هستند.

باز هم هر کدام طرفدارانی دارند. بازیکنانی که به بازی‌های سریع، سرعتی و آرکید نیاز دارند، به سراغ COD Mobile خواهند رفت. از طرف دیگر، بازیکنانی که عاشق مسابقات کلاسیک طولانی مدت هستند، به سراغ PUBG خواهند رفت. بازی پابجی بتل رویال 30 دقیقه و کالاف حدود 15-20 دقیقه طول می کشد.

✔️ خلاصه: کدام بهتر است؟ پابجی یا کالاف دیوتی

به طور کلی، نتایج کالاف را به پابجی ترجیح می دهد. در حالی که بازیکنان عاشق انجام هر دو بازی هستند، این فقط یک اولویت است. هر دو بازی فوق العاده هستند. من به همه توصیه می کنم هر دو بازی را امتحان کنند و سپس تصمیم بگیرند. همانطور که هر بازیکنی سبک بازی خود را دارد.

PUBG Mobile از زمان راه اندازی فوق العاده بوده است. در حالی که از سوی دیگر Call of Duty Mobile نیز همین موفقیت را کسب کرد و پیاپی به پر دانلود ترین بازی تبدیل شد. با توجه به شباهت این دو ، هر بازیکنی می تواند در هر زمان به هر بازی دیگر سوئیچ کند.

بازیکنانی که عاشق سبک گیم پلی آرکید هستند، Call of Duty را دوست خواهند داشت. وقتی صحبت از بتل رویال به میان می‌آید، بازیکنانی که عاشق بازی خشن هستند به کالاف می‌روند در حالی که بازیکنانی که عاشق بازی‌های کلاسیک هستند، پابجی را دوست خواهند داشت.

✅ سوالات متداول

از نظر گرافیکی کدام بازی برتری دارد ؟
✔ پابجی بیشتر در جزییات متمرکز شده است و کالاف دیوتی وضوح تصاویر را در نظر گرفته است، انجین بازی سازی این دو متفاوت است و بدون شک در گرافیک آنها تفاوت وجود خواهد داشت برای بررسی دقیق لطفا مقاله را بخوانید.

طرفداران پابجی بیشتر است یا کالاف دیوتی ؟
✔ پابجی در نسخه موبایل محبوب تر از کالاف است و دانتلود های بیشتری داشته است ، البته نسخه موبایل پابجی قدیمی تر از کالاف است.

امکانات کدام بازی بیشتر است ؟
✔ کالاف بدون شک امکانات بیشتری نسبت به پابجی در اختیار شما قرار می دهد ، مودهای بازی کالاف از پابجی بیشتر است ، اما تعداد مپ بتل رویال پابجی به مراتب بیشتر از کالاف است.

( 4.7 از 5 ) از 3 رای

دیدگاهتان را بنویسید