صفحه اصلی > آموزش اندروید : آموزش بازیابی نوتیفیکیشن های حذف شده در اندروید

آموزش بازیابی نوتیفیکیشن های حذف شده در اندروید

بازیابی نوتیفیکیشن های حذف شده در اندروید

آموزش بازیابی نوتیفیکیشن های حذف شده گوشی های هوشمند از طریق نوتیفیکیشن ها (اعلان ها) کاربران را از وضعیت برنامه ها و اکانت ها، پیام های جدید، هشدار ها و یادآوری ها و … با خبر می کنند و از این طریق کاربران می توانند امور خود را مدیریت کنند. با این حال منوی اعلانات اندروید به سرعت پر می شود و بسیاری از کاربران با دیدن منوی پر از اعلانات بدون بررسی منو را به سرعت از نوتیفیکیشن ها پاک می کنند. گاهی برخی از این نوتیفیکیشن ها ممکن است مهم یا اضطراری باشند. حال اگر نوتیفیکیشن مهمی را به صورت اتفاقی پاک کرده باشید آیا راهی برای بازیابی آن وجود دارد؟ کاربران گوشی هایی که از سیستم اندروید استوک (Stock Android) استفاده می کنند می توانند با دسترسی به تاریخچه ی نوتیفیکیشن های اندروید، نوتیفیکیشن های حذف شده ی خود را مشاهده و بازیابی کنند و گوشی هایی با رابط کاربری متفاوت نظیر تاچ ویز سامسونگ از طریق اپلیکیشن های مخصوص می توانند این کار را انجام دهند. در مقاله ی امروز طریقه ی بازیابی نوتیفیکیشن های حذف شده در اندروید را خدمت شما توضیح می دهیم. تا پایان ما را همراهی کنید.

نحوه ی دسترسی به تاریخچه ی نوتیفیکیشن های اندروید

لیست تاریخچه ی نوتیفیکیشن ها (notifications log) برای اولین بار در نسخه ی 4.3 اندروید معرفی شد و هنوز هم در نسخه های اندروید لالی پاپ تا اندروید پای در دسترس است. از طریق تاریخچه ی نوتیفیکیشن ها می توانید علاوه بر نوتیفیکیشن های پاک شده تمام نوتیفیکیشن های سیستمی را نیز مشاهده کنید. این تاریخچه از طریق یک ویجت مخفی قابل دسترس است. در بسیاری از گوشی ها برای دسترسی به این ویجت مخفی ابتدا باید گزینه ی Developer Options را از بخش تنظیمات فعال کنید. به منظور فعال کردن گزینه ی developer options در بخش تنظیمات به ترتیب زیر عمل کنید:

1.به بخش Settings گوشی تان بروید.

2.گزینه ی About Phone را انتخاب کنید.

3.چند بار بر روی گزینه ی Build number ضربه بزنید.

4.سپس گزینه ی Developer Options به منوی اصلی Settings اضافه می شود.

پس از فعال کردن گزینه ی Developer Options برای بازیابی نوتیفیکیشن های حذف شده مراحل زیر را طی کنید:

1.انگشت تان را در بخشی خالی از صفحه ی هوم گوشی تان لمس کنید و نگه دارید.سپس از منوی باز شده گزینه ی Widgets را انتخاب کنید.

2.در منوی ویجت ها به پایین اسکرول کنید و ویجت Settings shortcut را پیدا کنید. سپس انگشت خود را بر روی این ویجت نگه دارید تا همراه با آن به صفحه ی هوم منتقل شوید و ویجت را در قسمتی دلخواه از صفحه رها کنید.

نحوه ی دسترسی به تاریخچه ی نوتیفیکیشن های اندروید-1

آموزش غیر فعال کردن نوتیفیکیشن وب سایت ها در کروم و فایرفاکس

3.حال بر روی ویجت Settings shortcut ضربه بزنید و از منوی باز شده گزینه ی Notification log را انتخاب کنید.

4.سپس میانبر Notification log بر روی صفحه ی هوم پدیدار می شود. حال تنها کافی است بر روی این میانبر ضربه بزنید تا به تاریخچه ی نوتیفیکیشن های تان دسترسی پیدا کنید.

  آموزش غیرفعال کردن نوتیفیکیشن برنامه ها در گوشی و تبلت اندروید

 

نحوه ی دسترسی به تاریخچه ی نوتیفیکیشن های اندروید-2

 

در داخل لیست تاریخچه ی نوتیفیکیشن ها، نوتیفیکیشن های فعال به رنگ سفید و نوتیفیکیشن های بسته شده به رنگ خاکستری نمایش داده می شود. شما می توانید با انتخاب هر نوتیفیکیشن مستقیماً به منبع آن منتقل شوید.

دسترسی به لیست نوتیفیکیشن ها به کمک برنامه های جانبی

هر چند روش فوق بهترین و آسان ترین روش برای بازیابی نوتیفیکیشن های حذف شده در اندروید می باشد ولی همانطور که در ابتدا اشاره کردیم این روش تنها برای دستگاه هایی که از اندروید استوک استفاده می کنند پاسخگو است و برای دستگاه هایی با رابط کاربری متفاوت نظیر گوشی های سامسونگ کار نمی کند. با این حال راه حل های دیگری نیز برای بازیابی اعلان های حذف شده وجود دارد . خوشبختانه یک اپلیکیشن مفید وجود دارد که بر روی تمام گوشی ها کار می کند و به شما این امکان را می دهد تا تاریخچه ی نوتیفیکیشن های خود را به آسانی بازیابی و مدیریت کنید. برنامه ی Notification History Log یک اپلیکیشن خوش ساخت و مناسب است که همه ی اعلان ها را ثبت و به صورت تاریخچه ذخیره می کند. شما می توانید نوتیفیکیشن های حذف شده ی خود را پیدا کرده و از طریق تنظیمات Advanced History به برنامه ی منبع اعلان منتقل شوید. این برنامه همچنین به شما این امکان را می دهد تا تعیین کنید نوتیفیکیشن های کدام برنامه ها ذخیره شود و نوتیفیکیشن های کدام برنامه ها ذخیره نشود. یک برنامه ی ساده و مناسب برای مدیریت نوتیفیکیشن ها که پیشنهاد می کنیم حتما از آن استفاده کنید.

دانلود برنامه  Notification History Log

یک برنامه ی مناسب دیگر که به شما امکان دسترسی به تاریخچه نوتیفیکیشن ها را می دهد برنامه ی Nova Launcher می باشد. به کمک این لانچر نیز می توانید نوتیفیکیشن های حذف شده ی خود را به آسانی بازیابی کنید. بدین منظور به ترتیب زیر عمل کنید:

1.از ویجت Nova launcher گزینه ی Activities را انتخاب کنید.

2.سپس بر روی Settings ضربه بزنید.

3.حال از بین گزینه های به نماش در آمده گزینه ی Notification Log را انتخاب کنید.

به این ترتیب می توانید به تاریخچه ی نوتیفیکیشن ها دسترسی پیدا کرده و نوتیفیکیشن های حذف شده تان را بازیابی کنید.

دانلود Nova launcher

امیدواریم که از آموزش امروز ما لذت برده باشید.

( 4 از 5 ) از 1 رای

دیدگاهتان را بنویسید