صفحه اصلی > آموزش آفیس : آموزش ترکیب چند فایل ورد با هم به صورت تصویری و مرحله به مرحله

آموزش ترکیب چند فایل ورد با هم به صورت تصویری و مرحله به مرحله

ترکیب چند فایل ورد با هم

اکثر افرادی که با ورد (Word) کار می کنند برای ترکیب دو یا چند سند ورد با هم متن آن ها را به صورت دستی کپی و سپس داخل یک سند جدید وارد می کنند. اما این روش بهترین روش برای ادغام و ترکیب چند سند ورد با هم نیست. روشی آسان تر و بهتر هم برای این کار وجود دارد که از طریق ابزار داخلی ورد می توانید این کار را انجام دهید به این صورت که یک یا چند سند را وارد یک سند کنید و از این روش آن ها را با هم ترکیب نمایید. این روش در اکثر نسخه های جدید مایکروسافت ورد پاسخگو است و می توانید در اکثر نسخه ها آن را به کار ببرید. در مقاله ی امروز قصد داریم ترکیب چند فایل ورد با هم را به روشی آسان و سریع خدمت شما عزیزان آموزش دهیم. تا پایان با ما همراه باشید!

به منظور ترکیب آسان چند فایل ورد با هم به روش زیر عمل کنید:

1.برای شروع یک سند ورد تازه یا یک سند ورد موجود را باز کنید. این سند، سند اصلی یا به اصطلاح سند master شما است که تمام فایل های ورد مد نظرتان داخل این سند با هم ترکیب می شوند.

2.از نوار ابزار بالای تصویر به سربرگ Insert بروید.

ترکیب چند فایل ورد با هم--1

 

3.زیر بخش Insert ابزار های مختلفی وجود دارد که هر کدام در بخشی دسته بندی شده اند. از این قسمت به بخش Text بروید و به دنبال آیکون Object بگردید. در اکثر نسخه ها این گزینه یک آیکون کوچک است. پس از پیدا کردن آیکون Object بر روی پیکان کوچک رو به پایین آن کلیک کنید. سپس از منوی کشویی باز شده گزینه ی Text from File را انتخاب کنید

ترکیب چند فایل ورد با هم-2

 

4.سپس پنجره ی Insert File باز می شود. به دنبال سند وردی که می خواهید به فایل تان اضافه کنید بگردید و آن را انتخاب کنید. پس از انتخاب فایل از پایین پنجره بر روی گزینه ی Insert کلیک کنید تا سند انتخاب شده به فایل تان اضافه شود.

ترکیب چند فایل ورد با هم-3

آموزش کامل تعمیر فایل ورد آسیب دیده

به این ترتیب محتویات سند انتخاب شده با سند باز شما ترکیب می شود. اگر سندی که ابتدا باز کردید یک سند جدید باشد ، مطالب ترکیب شده از ابتدای سند ظاهر می شوند و اگر فایل یا فایل های ورد را در یک سند موجود حاوی متن ادغام کنید ، محتوای فایل های ترکیب شده در زیر هر محتوای موجود ظاهر می شود.

خوشبختانه در این روش هیچ محدودیتی در تعداد فایل ها ندارید و می توانید هر چند فایل وردی که می خواهید را با هم ترکیب کنید.

اگر قصد ترکیب چندین فایل ورد را با هم دارید، حتما قبل از ترکیب، ترتیب فایل ها را در نظر بگیرید و آن ها را به ترتیبی که می خواهید پشت سر هم قرار بگیرند وارد کنید. به طور مثال در تصویر زیر اسنادی که می خواهیم ترکیب کنیم را به ترتیب حروف الفبا نامگذاری کرده ایم.

ترکیب چند فایل ورد با هم-4

 

نکته ی آخری که در ترکیب فایل های ورد باید در نظر بگیرید این است که فایل های وردی که فرمت یکسان داشته باشند به همان شکل وارد سند جدید می شوند و محتویات آن ها نظیر عکس، متن و فرمتینگ در اکثر مواقع به همان شکل باقی می ماند ولی ترکیب فایل ها با فرمت متفاوت ممکن است این گونه نباشد. به طور مثال در انتقال یک فایل DOC به DOCX بسته به ویرایش هایی که در نسخه های اخیر ورد بر روی سند مد نظر انجام داده اید ممکن است برخی از محتویات سند از دست برود یا فرمتینگ سند به هم خورد. پس در ترکیب فایل ها با فرمت های متفاوت باید دقت بیشتری داشته باشید.

  آموزش تصویری پاورپوینت PowerPoint

امیدواریم که آموزش امروز ما مورد استفاده ی شما عزیزان قرار گرفته باشد.

( 3.5 از 5 ) از 2 رای

دیدگاهتان را بنویسید