صفحه اصلی > آموزش اندروید : آموزش بررسی وضعیت سلامت باتری گوشی اندروید با 3 روش

آموزش بررسی وضعیت سلامت باتری گوشی اندروید با 3 روش

سلامت باتری

سلامت باتری | باتری گوشی با گذر زمان تا حدی تخریب می‌شوند و بر عمر دستگاه شما تأثیر می‌گذارند. بنابراین، باید در نظر داشته باشید که پس از مدتی باتری دستگاه خود را تعویض کنید تا از عملکرد بهینهبرخوردار شوید. به همین دلیل، مهم است که به وضعیت سلامت باتری دستگاه خود نیز توجه داشته باشید تا مطمئن شوید که عادات شارژ کردن شما روی باتری اثر منفی نمی‌گذارند. در این مقاله، به شما نشان می‌دهیم چگونه می‌توانید وضعیت سلامت باتری دستگاه اندرویدی خود را بررسی کنید.

در حالی که اپل امکان بررسی وضعیت سلامت باتری در آیفون‌ها را آسان کرده است، تنها تعداد کمی از تولیدکنندگان اندرویدی مانند سامسونگ این امکان را ارائه داده‌اند. بنابراین، شما مجبور هستید یک برنامه ثالث را دانلود کنید تا بتوانید همین کار را انجام دهید. ما تمام مراحل لازم را به شما نشان می‌دهیم.

وضعیت سلامت باتری در یک گوشی هوشمند چیست؟

آند و کاتد، اجزای کلیدی یک باتری لیتیوم-یون در یک گوشی هوشمند هستند. در فرآیند شارژ و تخلیه باتری، یون‌های لیتیوم بین آند و کاتد جریان می‌یابند.

با این حال، به دلیل تعدادی واکنش نامطلوب در طول زمان، اصلی‌ترین آنها به علت گرما، مقدار یون‌های لیتیوم قابل دسترس برای رسانش کاهش می‌یابد. این منجر به تخریب باتری می‌شود.

Battery Health on a Smartphone سلامت باتری

وضعیت سلامت باتری نمایانگر این تخریب است. در یک گوشی تازه‌خریداری‌شده، سطح وضعیت سلامت باتری در اوج 100٪ خواهد بود. در طول زمان، زمانی که وضعیت سلامت باتری به 20-30 درصد کاهش پیدا کند، کاهش عملکرد را متوجه می‌شوید. با این حال، اگر یک کاهش قابل توجه در وضعیت سلامت باتری را در مدت زمان کوتاهی مشاهده می‌کنید، که نشان از مشکلات بزرگتری خواهد داشت که باید با تعمیر کنندگان یا نمایندگان گوشی در ارتباط بگذارید.

چگونه وضعیت سلامت باتری دستگاه اندرویدی خود را بررسی کنید

 

سه روش برای بررسی وضعیت سلامت باتری دستگاه اندرویدی شما وجود دارد. بیایید شروع کنیم.

1. استفاده از بخش تنظیمات برای بررسی وضعیت سلامت باتری

بعضی از گوشی های اندرویدی دارای یک نمایشگر وضعیت سلامت باتری در داخل تنظیمات هستند. برای بررسی این مورد، تنظیمات را باز کنید و به بخش باتری بروید > مصرف باتری ( section > Battery usage ) مراجعه کنید . ممکن است بتوانید در اینجا درصد وضعیت سلامت باتری را مشاهده کنید. اگر این امکان وجود ندارد، می‌توانید یک ثالث دانلود کنید تا این کار را انجام دهید.

 

2. استفاده از نرم افزار AccuBattery

AccuBattery یک برنامه با امتیاز بسیار بالا است که به شما همه چیزی که برای شناختن درباره باتری دستگاه اندرویدی خود نیاز دارید را نشان می‌دهد. علاوه بر این، این برنامه دارای یک نمایشگر وضعیت سلامت باتری است که به شما کمک می‌کند ظرفیت باتری خود را ارزیابی کنید.

  آموزش برنامه مسیریاب ویز waze

مرحله 1: برنامه AccuBattery را از این لینک دانلود کنید.

مرحله 2: برنامه را باز کرده و تمام مجوزهای مورد نیاز را ارائه دهید. بر روی ادامه کلیک کنید تا فرآیند تنظیم محاسباتی آغاز شود، و بعد از اتمام آن، بر روی پایان کلیک کنید.

Battery Health on a Smartphone1 سلامت باتری

حالا صبر کنید تا باتری گوشی به پنجاه درصد شارژ یا کمتر برسد. سپس گوشی خود را به صد درصد شارژ کامل کنید.

مرحله 3: بر روی بخش “Health” (سلامت) برنامه کلیک کنید.

Battery Health on a Smartphone2 سلامت باتری

می‌توانید وضعیت سلامت باتری دستگاه اندرویدی خود را مشاهده کنید. بعد از پنج جلسه شارژ، برنامه آمار بیشتری را نشان می‌دهد تا به ارزیابی وضعیت سلامت و ظرفیت باتری اندرویدی شما کمک کند.

 

3. استفاده از یک کد USSD برای بررسی وضعیت سلامت باتری

 

کدهای USSD (Unstructured Supplementary Service Data) به شما کمک می‌کنند تا به پیکربندی‌ها و جزئیات پنهان در دستگاه اندرویدی خود دسترسی پیدا کنید. یکی از چنین کدهای USSD به شما این امکان را می‌دهد که وضعیت سلامت باتری دستگاه اندرویدی خود را بررسی کنید. با این حال، توجه داشته باشید که این کد تنها بر روی تعداد محدودی از دستگاه‌ها کار می‌کند.

شماره گیر گوشی را باز کرده و سپس کد زیر را بزنید

#*#4636#*#*

سپس روی اطلاعات باتری کلیک کنید. شما وضعیت سلامت باتری دستگاه اندرویدی خود را مشاهده خواهید کرد.

 

نحوه بررسی سلامت باتری در گوشی های سامسونگ

 

دستگاه های سامسونگ این گزینه را دارند که با استفاده از برنامه Samsung Members سلامت باتری را بررسی کنند. در اینجا نحوه بررسی آن آمده است.

مرحله 1: برنامه Samsung Members را باز کنید. اگر آن را پیدا نکردید، برنامه را روی دستگاه سامسونگ خود از گوگل پلی با این لینک دانلود و نصب کنید.

مرحله 2: روی Diagnostics در منوی Discover ضربه بزنید.

مرحله 3: روی Phone Diagnostics ضربه بزنید.

Battery Health on a samsung سلامت باتری

مرحله 4: روی Battery Status ضربه بزنید. سپس نتایج آزمایش سلامت باتری را مشاده خواهید کرد.

Battery Health on a samsung2 سلامت باتری

 

سوالات متداول در مورد وضعیت سلامت باتری اندروید

 

1. معمولا بعد از چند چرخه شارژ افت سلامت باتری مشهود است؟

بعد از حدود 500 چرخه شارژ کردن، شما افت قابل توجهی در وضعیت سلامت باتری را متوجه خواهید شد.

2. آیا شارژ سریع برای وضعیت سلامت باتری دستگاه اندروید مضر است؟

خیر. تا زمانی که از آداپتور اصلی برق استفاده می‌کنید، برای دستگاه شما مضر نخواهد بود.

3. گوشی من در حین شارژ گرم می‌شود. چه کاری باید بکنم؟

دستگاه خود برق جدا کرده و منتظر بمانید خنک شود. اگر گوشی شما در حین شارژ به شدت گرم می‌شود، باید با خدمات مشتری تماس بگیرید.

4. آیا تعویض باتری در یک گوشی اندرویدی باعث بهبود عملکرد دستگاه می‌شود؟

بله، شما پس از تعویض باتری شما تغییر قابل توجهی در عملکرد کلی دستگاه خود را متوجه خواهید شد.

( 5 از 5 ) از 1 رای

دیدگاهتان را بنویسید