صفحه اصلی > آموزش نرم افزار اندروید : معرفی و دانلود بهترین و سریعترین دانلود منیجر اندروید 2024

معرفی و دانلود بهترین و سریعترین دانلود منیجر اندروید 2024

دانلود منیجر اندروید

دانلود منیجر اندروید یک نرم‌ افزار است که به کاربران امکان مدیریت و کنترل دانلود فایل‌ها را در دستگاه‌های اندرویدی می‌دهد. این نرم‌افزار‌ها امکاناتی مانند ادامه دانلود، مدیریت دانلود، استفاده از چند بخشی برای افزایش سرعت دانلود، دانلود همزمان، امکان ایجاد لیست دانلودها از طریق لینک‌های مستقیم یا تورنت، نمایش پیشرفت دانلود، دانلود هوشمند و مدیریت محدودیت‌های شبکه را دارا هستند.

می‌دانید که وقتی می‌خواهید یک فایل حجیم را در گوشی هوشمند اندرویدی خود دانلود کنید، برخی مشکلات باعث توقف پروسه دانلود متوقف می‌شوند. این مشکلات به دلیل این است که مرورگرهای تلفن همراه به خوبی برای دانلود فایل‌های بزرگ ساخته نشده‌اند و هنگامی که دانلود را در پس‌ زمینه اجرا می‌کنید، به دلیل صرفه‌جویی در باتری، دانلود ممکن است متوقف شود.

برای حل این مشکل، راه حلی سریع استفاده از برنامه‌های دانلود منیجر خارجی است. این برنامه‌ها به شما کمک می‌کنند تا به‌خوبی دانلودهای حجیم را مدیریت کنید و با مشکلات مواجه نشوید. در ادامه مطلب لیستی از 5 دانلود منیجر سریع و عالی برای اندروید همراه با لینک دانلود را قرار داده ایم.

معرفی بهترین دانلود منیجر اندروید

در این پست برای شما 5 نرم افزار عالی برای دانلود منیجر اندروید را با توضیحات اماده کرده ایم و لینک دانلود هم قرار گرفته است.

1 – FDM

fdm دانلود منیجر اندروید

 برنامه FDM (Free Download Manager) برای اندروید نام نرم افزار محبوب که توسط همان سازنده ( که نرم‌ افزار محبوب مدیریت دانلود برای ویندوز و لینوکس را ارائه داده است ) عرضه شده است. این دانلود منیجر اندروید یک اپلیکیشن پر از امکانات با یک رابط کاربری زیبا بدون تبلیغات است.

برنامه FDM سه حالت دانلود را ارائه می‌دهد که شامل سریع، متوسط و کند می‌شود. این برنامه سرعت‌های دانلود حداکثر را بسته به حالت انتخابی محدود می‌کند که به شما در مدیریت پهنای باند کمک می‌کند. این تنظیمات همچنین تعداد دانلودهای همزمان را تنظیم می‌کنند.

برنامه FDM همچنین از تورنت‌ پشتیبانی می‌کند، جایی که می‌توانید یک فایل تورنت را به صورت دستی اضافه کنید یا با استفاده از لینک‌ مستقیماً فایل‌ های تورنت را دانلود کنید. این  قابلیت اجازه می‌دهد تا هنگام دانلود تورنت‌، قابلیت سید (seed) را غیرفعال نگه دارید. همچنین برنامه دارای مرورگر وب داخلی است که شما می‌توانید لینک‌ها را در صفحه دانلود خود راست‌کلیک کرده و فایل‌ها را دانلود کنید.

همچنین می‌توانید دانلود را متوقف کنید و برنامه‌ریزی کنید تا در زمانی بعدی ادامه پیدا کند. FDM قابلیت پشتیبانی از بیش از 20 زبان جهانی دارد. همچنین از حالت‌های روشن و تاریک برای رابط کاربری پشتیبانی می‌کند که شما می‌توانید از تنظیمات انتخاب کنید. به طور کلی، برنامه FDM برای اندروید یک اپلیکیشن مدیریت دانلود با امکانات فراوان و تمرکز بر تجربه کاربری و مدیریت دانلود کارآمد است.

مزایا:

 • رایگان برای استفاده
 • بدون تبلیغات اختراقی
 • رابط کاربری ساده و کاربرپسند

معایب :

 • مرورگر داخلی کند

دانلود FDM اندروید


2 – Advanced Download Manager

advanced download manager دانلود منیجر اندروید

نرم‌افزار Advanced Download Manager یا ADM، بیشترین تعداد دانلود را در پلی استور برای برنامه‌های مدیریت دانلود دارد. تنوع و تعداد بالای ویژگی‌های موجود در ADM، علت محبوبیت فراوان آن است.

  آموزش نرم افزار Toontastic 3D ساخت انیمیشن سه بعدی در اندروید

ADM به شما اجازه می‌دهد سرعت دانلودها و حداکثر تعداد دانلودهای همزمان را تنظیم کنید. همچنین این برنامه از دانلودهای تورنت پشتیبانی می‌کند. بخشی نیز برای دسته‌بندی دانلودها وجود دارد که لیست‌های دانلود شما را بین ویدیوها، تصاویر، فایل‌ها، آرشیوها و غیره دسته‌بندی می‌کند.

بهترین قسمت درباره دانلود منیجر اندروید  ADM، مرورگر آن است. این مرورگر به شما اجازه می‌دهد تب‌های متعددی را باز کنید که آن را یک مرورگر وب قدرتمند می‌سازد. همچنین این برنامه به شما اجازه می‌دهد دانلودها را متوقف و ادامه دهید، اما نمی‌توانید دانلودها را به صورت جداگانه برنامه‌ریزی کنید، بلکه تنها قادر به برنامه‌ریزی کل برنامه هستید.

ADM همچنین نموداری را ارائه می‌دهد که سرعت دانلودها را نشان می‌دهد و به شما کمک می‌کند مصرف پهنای باند خود را ثبت کنید. این برنامه رایگان است، اما یک بنر تبلیغاتی کوچک در پایین صفحه نمایش داده می‌شود.

مزایا:

 • مرورگر داخلی قدرتمند
 •  نمودار مصرف پهنای باند
 • عدم وجود تبلیغات تمام صفحه‌ای

معایب :

 • گزینه‌های محدود برنامه‌ریزی
 • – رابط کاربری مناسب برای مبتدی‌ها نیست

دانلود Advanced Download Manager اندروید


3 – 1DM

1dm دانلود منیجر اندروید

نرم‌افزار 1DM دانلود منیجر اندروید با بیش از 10 میلیون دانلود از فروشگاه Google Play، دومین برنامه با بیشترین دانلود در دسته‌ی خود (مدیریت دانلود) است، که به ADM متعلق می‌شود. این برنامه به خاطر رابط کاربری ساده و قدیمی و قابلیت مسدودسازی تبلیغات معروف است.

نرم‌افزار 1DM دارای تمامی ویژگی‌هایی است که می‌توانید از یک برنامه مدیریت دانلود بخواهید. شما می‌توانید دانلودها را متوقف و ادامه دهید، سرعت پهنای باند را تنظیم کنید و حتی فایل‌های تورنت را دانلود کنید. بهترین قسمت از 1DM مرورگر داخلی آن است که با امکانات مسدودسازی تبلیغات ارائه می‌شود.

1DM تمامی تبلیغات و بازشوهای غیرضروری را که در صفحه دانلود ظاهر می‌شوند مسدود می‌کند. با این حال، ممکن است به طور گاه به گاه تبلیغاتی در برنامه دیده شود که از سوی 1DM ارائه می‌شوند. این به این معناست که شما نیازی به مواجهه با تبلیغات در صفحه دانلود ندارید، بلکه آن‌ها را در لیست دانلود داخل برنامه مشاهده می‌کنید.

بزرگترین نقطه ضعف 1DM، تبلیغات تمام صفحه‌ای است که حدود 10 ثانیه پس از تکمیل دانلود ظاهر می‌شود. با این حال، شما می‌توانید نرم‌افزار 1DM+ را به طور مجزا دانلود  کنید تا تجربه‌ای کاملاً بدون تبلیغات دریافت کنید.

مزایا:

 • رابط کاربری ساده
 • مرورگر داخلی با مسدودسازی تبلیغات
 • سبک وزن

معایب :

 • تبلیغات تمام صفحه‌ای
 • انیمیشن‌های کند درون برنامه‌ای

دانلود 1DM اندروید


4 – Download Navi

download navi دانلود منیجر اندروید

Download Navi یک دانلود منیجر اندروید رایگان و متن‌ باز در فروشگاه Google Play است. این برنامه می‌تواند بهترین کلمه‌ای برای سادگی توصیف شود، زیرا بدون هیچ ویژگی چشم‌نوازی، وظیفه‌اش را به خوبی انجام می‌دهد.

در Download Navi شما می‌توانید یک لینک دانلود را اضافه کنید یا از مرورگر داخلی استفاده کنید تا به صفحه دانلود دسترسی پیدا کنید. این امکان را به شما می‌دهد که دانلودهای خود را متوقف کنید و بعداً از آن‌ها ادامه دهید و تجربه‌ای پایدار از دانلود فراهم می‌کند.

با این حال، این برنامه قابلیت‌های پرسود و پیچیده‌تری مانند پشتیبانی از تورنت‌ها یا زمان‌بندی دانلود را پشتیبانی نمی‌کند. اگر به دنبال یک مدیر دانلود ساده و بدون هر گونه زرق و برقی هستید، Download Navi گزینه‌ی خوبی برای انتخاب است.

  آموزش برنامه مسیریاب ویز waze

مزایا:

 •  تجربه بدون تبلیغات
 •  رابط کاربری کم حجم و بدون اشغال

معایب :

 • عدم پشتیبانی از تورنت‌ها
 • عدم امکان زمان‌بندی دانلودها

دانلود Download Navi اندروید


5 – Download Manager Magdalm

Magdaim Download Manger دانلود منیجر اندروید

Download Manager Magdalm یک برنامه دانلود منیجر اندروید ساده است که تمرکز خود را بر روی ویژگی‌های اساسی گذاشته و یکی از کم‌نظیرترین برنامه‌ها در فروشگاه پلی استور است. این برنامه از شما می‌خواهد که لینک دانلود را در مرورگر خود کپی و سپس فایل را دانلود کند.

اگرچه تعدادی از تبلیغات در این برنامه وجود دارند، اما آنها خیلی مزاحم نیستند. رابط کاربری این برنامه تمیز است و شما هیچ شکایتی از عملکرد دانلود نخواهید داشت. با اینکه این یک برنامه ساده است، اما از ویژگی‌های پیشرفته‌ای مانند پشتیبانی از تورنت و زمان‌بندی دانلود پشتیبانی نمی کند.

مقایسه‌ش با سایر برنامه‌های مدیریت دانلود در لیست، برنامه دانلود منیجر توسط مگدالم شاید تأثیر زیادی بر شما نداشته باشد. اما وقتی به سایر گزینه‌های موجود در فروشگاه پلی نگاه می‌کنید، این برنامه به دلیل سادگی و پروسه‌ی سریع خود به لیست وارد شده و به خاطر آسانی استفاده از آن ارزش دارد.

مزایا:

 • آسان در استفاده
 • تبلیغات بسیار کم

معایب :

 •  عدم پشتیبانی از تورنت
 • امکان زمان‌بندی دانلود وجود ندارد
 • مرورگر داخلی تنها یک تب را پشتیبانی می‌کند

دانلود Download Manager Magdalm اندروید


سوالات متداول در مورد بهترین دانلود منیجر برای اندروید

1. آیا استفاده از برنامه های مدیریت دانلود در اندروید امن است؟
بله، استفاده از برنامه‌های مدیریت دانلود شخص ثالث برای اندروید امن است، به شرطی که از یک توسعه‌دهنده معتبر باشد.

2. آیا این ابزارها می توانند به طور خودکار دانلود را از مرورگر اندروید دریافت کنند؟
خیر، یک برنامه مدیریت دانلود خارجی نمی‌تواند بارگیری‌ها را به‌طور خودکار از کروم یا هر مرورگر دیگری در اندروید دریافت کند.

3. بهترین دانلود منیجر اندروید کدام است؟
به نظر ما، FDM بهترین برنامه مدیریت دانلود برای اندروید است زیرا چندین ویژگی مانند تورنت و زمان‌بندی دانلود را ارائه می‌دهد و تجربه‌ای بدون آگهی را ارائه می‌دهد.

( 4.3 از 5 ) از 3 رای

دیدگاهتان را بنویسید