آموزش نرم افزار

خانه / آموزش آیفون / چگونه بارکد ها را با آیفون اسکن کنیم؟

چگونه بارکد ها را با آیفون اسکن کنیم؟

چگونه بارکد ها را با گوشی آیفون یا آیپاد خود شناسایی کنیم؟

شناسایی بارکد ها و یا QR  در دستگاه های ایفون بسیار آسان است

بارکد برای خیلی از چیزها استفاده میشود به طور مثال برای بلیط ها ، لینک های وب ، اطلاعات تماس و خیلی چیزهای دیگر.. اسکن بارکد در سیستم عامل آی او اس بسیار آسان است . اپل به طور رسمی در آپدیت جدیدی که برای سیستم عامل خود منشتر کرده به صورت رسمی از این موضوع پشتیبانی کرده و این قابلیت را در برنامه دوربین خود قرار داده ،براحتی بعد از شناسایی بارکد یک لینکی برای شما نمایش داده میشود که با کلیک بر روی آن در مرورگر خود به صفحه ای منتقل میشوید که اطلاعات آن شی یا به طور کل چیزی که اسکن نموده اید نمایش داده میشود .

چگونه یک بارکد را روی آیفون یا آی پاد شناسایی کنیم ؟

گام اول : برنامه دوربین خود را اجرا کنید

گام دوم : دوربین موبایل را بر روی بارکد موردنظر نگه دارید

گام سوم : از اتصال به وای فای اطمینان حاصل کنید سپس نیازی به زدن دکمه شاتر یا چیز دیگری نیست تنها با نگه داشتن گوشی بر روی بارکد گوشی آن را به صورت خودکار شناسایی میکند و به شما لینکی را نشان می دهد.

گام چهارم : روی لینک نمایش داده شده کلیک نموده تا به آدرس مقصد بروید

 

چگونه بارکد ها را با گوشی آیفون یا آیپاد خود شناسایی کنیم؟

 

برنامه Wallet  هم قابلیت شناسایی بارکد ها را از طریق گوشی های آیفون فراهم میکند 

 

برنامه های دیگری هم برای شناسایی بارکد های QR  وجود دارد که نرم افزار Wallet  نمونه ای از آن هاست این برنامه در اپ استور به صورت رایگان موجود است و میتوانید آن را به آسانی دانلود کنید .

برای بلیط ها ، کارت های مخصوص ، پاسپورت ها ، کوپن ها  که بارکد مخصوص QR  را دارند میتوان با کمک برنامه Wallet  آن را شناسایی کرد .

اگر بارکدی جعلی بود و به صورت غیر قانونی ساخته شده و صحت نداشت این برنامه با پیام ارور به شما اطلاع میدهد .

در اپ استور برنامه های بسیار زیادی در زمینه اسکن بارکد وجود دارد که اگر شما از دو روشی که در بالا گفتیم تمایل به دانستن روش های دیگری بودید کافیه عبارت Scan QR  را در اپ استور جست و جو کنید .

چگونه بارکد ها را با آیفون اسکن کنیم؟
4 (80%) 2 votes
karafs