صفحه اصلی > آموزش تلگرام : رفع مشکل اسکرین شات تلگرام Take Screenshots Telegram

رفع مشکل اسکرین شات تلگرام Take Screenshots Telegram

رفع مشکل اسکرین شات تلگرام / در حالت پیش فرض، اکثر کاربران تلگرام با مشکل عدم توانایی اسکرین شات گرفتن در تلگرام را دارند. این مشکل ممکن است به دلیل غیرفعال بودن یک گزینه در تنظیمات شما باشد. در واقع با فعال کردن این گزینه که در ادامه به شما مسیر دستیابی به آن را خواهیم گفت، می توانید در هر قسمت از تلگرام از صفحه نمایش خود اسکرین بگیرید. البته به این نکته توجه داشته باشید که در بعضی قسمت های تلگرام به شما کلا اجازه اسکرین شات گرفتن داده نمی شود. در ادامه می خواهیم به شما آموزش گام به گام و تصویری این کار را به شما ارائه خواهیم داد.

حل مشکل عدم اسکرین شات گرفتن در تلگرام

رفع مشکل اسکرین شات تلگرام

 

در ابتدا آخرین نسخه از تلگرام را دانلود کنید. برای راحتی می توانید آخرین نسخه اندرویدی تلگرام را از لینک روبرو دانلود نمایید–> تلگرام اندروید

پس از دانلود کردن آن، وارد برنامه شوید و منوی گوشه صفحه را برای خود بیاورید. سپس وارد قسمت Settings شوید.

حل مشکل اسکرین شات گرفتن در تلگرام

در صفحه ای که برای شما باز می شود، در بخش Settings گزینه دوم یعنی Privacy and Security را انتخاب کنید.

حل مشکل اسکرین شات گرفتن در تلگرام

پس از انجام دادن این کار، در بخش Security، روی گزینه اول یا همان Passcode lock کلیک کنید.

حل مشکل اسکرین شات گرفتن در تلگرام

در این قسمت که برای شما باز می شود، باید یک پین برای تلگرام خود تنظیم نمایید. زیرا با این کار یک سری تنظیمات اضافی برای شما قرار داده می شود و لازمه پدید آمدن آن ها همان طور که گفته شد قرار دادن پسورد بر روی تلگرام می باشد. اگر گوشی شما قابلیت استفاده از اثر انگشت را نیز دارد، می توانید هم پسورد و هم اثر انگشت خود را می توانید قرار دهید.

حل مشکل اسکرین شات گرفتن در تلگرام

پس از تنظیم کردن یک پسورد، یک صفحه برای شما باز می شود. در این صفحه دو کار را باید انجام دهید. اول اگر می خواهید اثر انگشت قرار دهید، گزینه Unlock with Fingerprint را انتخاب کنید. سپس نوبت به آن می رسد که گزینه Allow Screen Capture را فعال کنید.

حل مشکل اسکرین شات گرفتن در تلگرام

با فعال کردن این گزینه همانطور که گفته شد این امکان وجود دارد تا مشکل عدم اسکرین گرفتن از صفحه نمایش تلگرام شما برطرف شود.

( 4.5 از 5 ) از 6 رای

دیدگاهتان را بنویسید