صفحه اصلی > آموزش تلگرام : آموزش ساخت نظرسنجی در گروه های تلگرام ( به صورت تصویری و کامل )

آموزش ساخت نظرسنجی در گروه های تلگرام ( به صورت تصویری و کامل )

ساخت نظرسنجی در گروه های تلگرام

ساخت نظرسنجی در گروه های تلگرام

چت گروهی در تلگرام روش خوبی برای به اشتراک گذاشتن نظرات و پیشنهادات با چند کاربر به طور هم زمان و بحث های دوستانه می باشد. با این حال در چت های گروهی گاهی ممکن است بحث هایی پیش بیاید که در نهایت منجر به اختلاف نظر هایی بین دوستان و اعضای گروه چت شود. در این گونه مواقع تلگرام با قابلیت بسیار خوب و کاربردی نظرسنجی (poll) خود می تواند به اعضای گروه در تصمیم گیری و حل اختلاف کمک کند. شما می توانید به آسانی در چت های گروهی نظرسنجی ایجاد کنید. مزیت این قابلیت این است که هر عضو می تواند نظرسنجی خاص خود را ایجاد کند و کاربران می توانند به صورت ناشناس رأی دهند البته شما می توانید تنظیم کنید تا آرا قابل مشاهده باشد. نتیجه نظرسنجی نیز به صورت درصدی به نمایش در میاید تا تنها با یک نگاه برنده ی نظرسنجی مشخص شود و به این ترتیب می توانید بدون نیاز به بحث و جدل های اضافه نظر اعضای یک گروه را در مورد یک موضوع خاص جویا شوید. در ادامه طرز ساخت نظرسنجی در گروه های تلگرام را خدمت شما آموزش خواهیم داد. تا پایان ما را همراهی کنید.

ساخت نظرسنجی در تلگرام

برای ساخت نظرسنجی باید عضو یک گروه یا کانال باشید. در چت های شخصی امکان ایجاد نظرسنجی وجود ندارد زیرا چت بین دو فرد است و طبیعتا نظرسنجی برای دو شخص بی معنی است و کاربردی ندارد. برای ایجاد نظرسنجی در چت های گروهی به ترتیب زیر عمل کنید:

1.وارد چت گروهی شوید و بر روی آیکون گیره ی کاغذ ضربه بزنید.

2.گزینه ی Poll را انتخاب کنید.

ساخت نظرسنجی در تلگرام-1

آموزش تصویری ایجاد نظرسنجی در تلگرام

3.سپس وارد صفحه ی تنظیمات نظرسنجی جدید می شوید. در قسمت question سوال نظرسنجی خود را مطرح کنید.

ساخت نظرسنجی در تلگرام-2

 

4. زیر گزینه ی Poll Options گزینه های مختلفی را که می خواهید اعضای گروه به آن رای بدهند را وارد کنید. بدین منظور هر بار که می خواهید گزینه ی جدیدی اضافه کنید بر روی add an option… ضربه بزنید.

5.در زیر گزینه ی Poll Options تنظیماتی وجود دارد که می توانید به اختیار آن ها را شخصی سازی کنید:

گزینه ی Anonymous voting : با فعال سازی این گزینه رای هر عضو گروه به صورت مخفی باقی می ماند و کسی نمی تواند بفهمد که هر فرد به کدام گزینه رای داده است.

گزینه ی Multiple Choice : با فعال سازی این گزینه هر فرد می تواند به بیش از یک گزینه رای بدهد.

گزینه ی Quiz mode : فعال سازی این گزینه به شما امکان می دهد پاسخ صحیحی به نظرسنجی اختصاص دهید ، و نظرسنجی حالت تست به خود می گیرد.

6.پس از انجام تنظیمات از بالای صفحه بر روی گزینه ی Create ضربه بزنید.

ساخت نظرسنجی در تلگرام-3

 

سپس نظرسنجی به عنوان پیامی از طرف شما به سایر کاربران در گروه ظاهر می شود. همه می توانند بر روی گزینه ی مورد نظر خود ضربه بزنند و پس از انتخاب نتایج را مشاهده می کنند.

  آموزش تصویری استفاده از سکرت چت secret chat در تلگرام

ساخت نظرسنجی در تلگرام-4

 

به این ترتیب می توانید از نظرات دوستان و اعضای گروه درباره ی موضوع مورد نظر خود مطلع شوید. امیدواریم از مقاله ی امروز ما لذت برده باشید.

( 1 از 5 ) از 1 رای

دیدگاهتان را بنویسید