صفحه اصلی > رفع خطا و ارور : آموزش تعمیر فایل RAR و ZIP خراب و آسیب دیده

آموزش تعمیر فایل RAR و ZIP خراب و آسیب دیده

تعمیر فایل RAR و ZIP آسیب دیده

گاهی پیش می آید که هنگام استخراج فایل های آرشیو RAR و ZIP با پیغام خطا مواجه می شویم! این پیغام خطا به دو دلیل ظاهر می شود، پسورد اشتباه یا فایل آسیب دیده! مورد اول، یعنی پسورد اشتباه به راحتی قابل رفع است و شما می توانید با وارد کردن پسورد صحیح فایل مورد نظر را به راحتی استخراج کنید. اگر هم پسورد فایل تان را ندارید یا فراموش کرده اید می توانید از نرم افزار RAR Password Genius  یا KRyLack Password Recovery برای بازیابی پسورد فراموش شده کمک بگیرید.

دلیل دومی که ممکن است هنگام استخراج فایل با خطا مواجه شوید، فایل آسیب دیده است. استخراج فایل آسیب دیده شاید به آسانی استخراج فایلی که پسورد آن را گم کرده اید نباشد، ولی غیرممکن نیست. در آموزش امروز قصد داریم شما را با سه روش ساده برای تعمیر فایل های آرشیو RAR و ZIP خراب و آسیب دیده آشنا کنیم. با ما همراه باشید.

 

روش اول: تعمیر فایل RAR/ZIP آسیب دیده با برنامه WinRAR

اولین و ساده ترین روش برای تعمیر فایل های آرشیو آسیب دیده استفاده از دانلود WinRAR است. در این نرم افزار گزینه ای برای تعمیر (Repair) فایل های آسیب دیده وجود دارد که می توانید از آن استفاده کنید. بدین منظور:

۱.نرم افزار WinRAR را اجرا کنید. سپس در کادر آدرس به مکانی که فایل آسیب دیده وجود دارد بروید.

۲.فایل ZIP یا RAR آسیب دیده را انتخاب کنید، سپس از منوی ابزار برنامه بر روی گزینه ی Repair کلیک کنید. در صورتی که لیست کشویی باز شد گزینه ی Repair archiver را انتخاب کنید.

استفاده از WinRAR برای تعمیر فایل آسیب دیده-1

 

۳.اکنون پنجره ی جدیدی باز می شود که می توانید در آن محل ذخیره ی فایل تعمیر شده را انتخاب کنید. پس از انجام تنظیمات این بخش بر روی OK کلیک کنید.

استفاده از WinRAR برای تعمیر فایل آسیب دیده-2

 

۴.پس از این که پروسه ی تعمیر فایل تکمیل شد، به مکانی که برای ذخیره ی فایل تعمیری تعیین کرده بودید بروید. فایلی که با پسوند _rebuilt.rar یا _rebuilt.zip مشاهده می کنید همان فایل تعمیر شده ی شما می باشد و می توانید آن را با موفقیت استخراج کنید.

استفاده از WinRAR برای تعمیر فایل آسیب دیده-3

 

در صورتی که فایل شما آسیب جدی ندیده باشد به احتمال زیاد با این روش تعمیر می شود.

 

روش دوم: تعمیر فایل RAR/ZIP آسیب دیده با نرم افزار های تعمیر فایل فشرده

در صورتی که فایل شما توسط WinRAR تعمیر نشد، نرم افزار های زیادی نظیر RAR Recovery Toolbox برای تعمیر فایل های فشرده وجود دارند که می توانید از آن ها استفاده کنید. این نرم افزار ها با استفاده از الگوریتم های خاص فایل های آسیب دیده را اسکن و اقدام به تعمیر و بازیابی اطلاعات از دست رفته ی آن ها می کنند. از این رو بسیار قدرتمند تر و کارآمد تر از آپشن تعمیر فایل WinRAR هستند و درصد موفقیت آن ها در تعمیر فایل های آسیب دیده بسیار بالا است. شما همچنین می توانید از نرم افزار کم حجم Segment Downloader برای ترمیم آنلاین فایل های فشرده تان استفاده کنید.

 

  آموزش خارج کردن فایل از حالت فشرده در اندروید و کامپیوتر

 

روش سوم: تعمیر فایل RAR/ZIP آسیب دیده از طریق استخراج فایل های سالم

 

اگر فایل آرشیو شما یک فایل حجیم واحد و یک تکه نیست و شامل چندین فایل مانند عکس می شود، می توانید از این روش برای تعمیر آن استفاده کنید:

۱.در WinRAR بر روی فایل آرشیو مورد نظرتان راست کلیک کنید و از منوی باز شده گزینه ی Extract files یا Extract to a specified folder را انتخاب نمایید.

استخراج فایل های سالم-1

 

۲.اکنون در پنجره ی Extraction path and options در بخش Destination Path مکانی برای فایل خود انتخاب کرده و در بخش Miscellaneous چک باکس گزینه ی Keep broken files را تیک بزنید.

استخراج فایل های سالم-2

 

۳.حال بر روی OK کلیک کنید تا فایل ها استخراج شوند. اگر حین استخراج با پیغام خطایی رو به رو شدید آن را نادیده بگیرید و اجازه دهید استخراج تا پایان انجام شود. بدین ترتیب تمام فایل های سالم از فایل فشرده استخراج می شود.

نرم افزارهای مرتبط:

دانلود WinRAR برای اندروید

 

( 4 از 5 ) از 10 رای

دیدگاهتان را بنویسید