آموزش نرم افزار ویندوز

11 برنامه مفید برای مدیریت دانلود و افزایش سرعت دانلود

برنامه های مدیریت دانلود نرم افزارها یا افزونه های مرورگر خاصی هستند که به کاربر اجازه می دهند تا فایل های با حجم زیاد را به طور مناسب و برنامه ریزی شده و منظمی دانلود کنند و نگران خراب شدن فایل یا گم شدنش نباشند. با این که نیازی به داشتن برنامه ی مدیریت دانلودی برای دانلود کردن موسیقی، فیلم، نرم افزارهای موردنیازتان و … ندارید(مرورگر اینترنتتان از عهده این کارها بر می آید)اما استفاده از از این برنامه ها زندگی را برایتان آسان تر می کند و در ضمن در بعضی موارد که حجم فایل دانلودی خیلی زیاد باشد استفاده از این نرم افزارها تنها راه مطمئن می باشد.

بعضی از نرم افزار های مدیریت دانلود حتی می توانند سرعت دانلود فایل هایتان را بالاتر هم ببرند. به این صورت که فایل مورد نیازتان را همزمان از چندین منبع دانلود می کنند تا سرعت دریافتی فایلتان بالاتر برود، یا فایلی که می خواهید دانلود کنید را به بخش های کوچکتری تقسیم می کنند و هرکدام رو جدا جدا دانلود می کنند. سوای از این ها این برنامه ها در بیشتر موارد دکمه های توقف و اجرای دوباره ی دانلود را هم در خودشان تعبیه کرده اند. در این مقاله به معرفی 11 برنامه ی مفید مدیریت دانلود می پردازیم.

 

مدیریت دانلود

—> برای دانلود هر کدام از نرم افزارهای زیر بر روی اسم عنوان کلیک نمایید.

نرم افزارهای مدیریت دانلود و افزایش سرعت دانلود

1 – نرم افزار Free Download Manager (FDM)

مدیریت دانلود

این نرم افزار رایگان مدیریت دانلود Free Download Manager و یا به اختصار FMD نام دارد. این نرم افزار را می توانید بر روی ویندوز و یا مک MAC خود نصب نمایید و یا ازش در کنار مرورگر برای دانلود لینک هایی که در مرورگرتان می بینید استفاده کنید یا به طور جداگانه و مستقل. FMD قابلیت کار با مرورگرهای Free Download Manager ، Chrome و Firefox را دارد.

با استفاده از این برنامه می توانید دانلودهایتان را به صورت batch دریافت کنید، فایل های تورنت را دانلود نمایید، فایل های زیپ ZIP را پیش از دانلود از نظر بگذرانید و حتی بخش هایی از فایل زیپ را که نمی خواهید را علامت بزنید تا هنگام دانلود، دریافت نشوند. علاوه بر این می توانید تمامیت یک وبسایت را هم دانلود کنید. می توانید دانلودهای خراب یا نصفه کاره اتان را دوباره از سر بگیرید، تمام لینک های ممکنی که در کیلپبوردتان ظاهر می شود را دانلود نمایید و درضمن می توانید پهنای باند مصرفیتان را هم کنترل کنید.

فایل های دانلود به طور خودکار به ترتیبی که وارد نرم افزار کرده ایتشان مرتب می شوند اما می توانید به صورت دستی بالا پایین بکنیدشان و اولویت را به آنی که می خواهید بدهید.

علاوه بر تمام موارد بالا، با استفاده از این برنامه می توانید فایل های صوتی و ویدیویی را مشاهده بکنید و وقتی که دانلود شدند به فرمت های دیگری کانورتشان کنید. همچنین می توانید محدودیت حجم مصرفی و برنامه ی خودکار دانلود را هم با استفاده از این نرم افزار به اجزا بگذارید.

 

2- نرم افزار Internet Download Accelerator (IDA)

مدیریت دانلود

یک نرم افزار مدیریت دانلود رایگان دیگر Internet Download Acceleratorr و یا به اختصار IDA می باشد که می توانید با مروگر فایر فاکس، کروم و اپرا مچش بکنید تا تول باری مخصوص برایش ایجاد شود که فرایند دانلود را بسیار آسان می نماید.

IDA داراری سیستم مشاهده ی زنده ای است که اجازه می دهد فایل ها را از مرورگرهای دیگر دالنود کنید و آن ها را در جای درستشان، در کتگوری های مناسب سازمان دهی نمایید. این قابلیت را می توان با دانلودهای معمولی HTTPS و یا یک سرور FTP انجام داد.

  آموزش ضبط صدا با نرم افزار Audacity
آروان فالور

Internet Download Accelerator می تواند تعداد زیادی از فایل های دانلود را بوسیله URL اشان گرداوری کند، به صورت خودکار بررسی اشان کند تا ببینید داراری ویروس هستند یا خیر، از کلیدهای کمکی بر روی کیبورد پشتیبانی می کند و بوسیله افزونه های خاصی می تواند فایل های مورد نیازتان را به صورت خودکار دانلود نماید.

چندین افزونه ی قابل اضافه به این برنامه در دسترس می باشد که می تواند کارایی این نرم افزار به طور زیادی افزایش بدهد. می توانید بعضی از آن ها را در اینجا بیابید.

 

3- نرم افزار JDownloader

مدیریت دانلود

JDownloader برنامه مدیریت دانلود رایگانی است که از سیستم عامل های ویندوز، لینوکس و مک بواسطه مرورگرهای فایرفاکس و کروم پشتیبانی می کند. احتمالا بهترین و خاص ترین ویژگی برنامه ی JDownloader قابلیت کنترل از راه دور آن است. بوسیله اپلیکیشن موبایل این نرم افزار و یا سایت My JDownloader می توانید از هرجایی فرمان شروع و توقف را صادر نمایید و فرایند دانلودتان را از هرجایی مشاهده نمایید.

این نرم افزار با استفاده از قابلیت LinkGrabber هر لینک دانلودی را از کیلیپبوردتان به طور مستفیم به برنامه منتقل می کند و شما می توانید دانلودتان را بلافاصله پس از کپی کردن لینک آغاز نمایید.

این برنامه مدیریت دانلود همچنان لیستی از لینک هایی که دانلود کردید را در قالب نوشته هایی رمزگذاری شده درون فایل هایی ذخیره می کند تا بتوانید آن ها را بعدا در هرجایی که خواستید دوباره استفاده بکنید.

دکمه های شروع، توقف و توقف کامل در منوی بالای برنامه تعبیه شده اند که استفاده از این نرم افزار را بسیار آسان می نمایند.

 

4- نرم افزار GetGo Download Manager

مدیریت دانلود

این نرم افزار دانلودهای batch را ساپویت می کند و هم چنین قابلیت کشیدن و قرار دادن فایل های دانلود به طور مستقیم درون خود نرم افزار را هم دارد. می توانید لینک دانلود را به طور مستقیم درون برنامه کپی پیست کنید و یا یک فایل LST را که حاوی تمام لینک های دانلود است را وارد نرم افزار کنید.

همچنین با این برنامه می توانید به سادگی فایل های دانلودیتان را دسته بندی کنید تا به عنوان مثال نرم افزار های دانلود شده اتان درون پوشه Software قرار گرفته و فایل های MP4 درون پوشه Videos.

این برنامه تمام قابلیت های کلیدی دیگر برنامه های مدیریت دانلود را نیز دارا می باشد.

 

5- نرم افزار EagleGet

مدیریت دانلود

 

EagleGet دارای صفحه ی کاربری بسیار تمیز و ساده ای می باشد که می تواند درون مرورگرهای کروم، فایرفاکس، اینترنت اکسپلورر، سافاری و اپرا استفاده شود تا لینک های دانلود را به طور خودکار گرفته و درون خود نرم افزار ببرد تا در ان جا دانلود شوند.

زمان بندی دانلود ها، اضافه کردن URL های batch دانلود کردن از تورنت، اسکن برای بررسی ویروس ها و خاموش کردن کامپیوتر وقتی که EagleGet کارش تمام شد از دیگر ویژگی های این برنامه می باشند.

این برنامه سایر قابلیت های کلیدی دیگر نرم افزارهای مدیریت دانلود را نیز دارا می باشد. علاوه بر آن ها EagleGet می تواند مدهای sleep را در ویندوز غیرفعال کند تا هنگامی که دانلودی در حال اجرا است، مزاحمش نشود.

 

6- نرم افزار Download Accelerator Manager (DAM)

مدیریت دانلود

مانند بعضی دیگر از برنامه های مدیریت دانلودی که در بالا معرفی شوند این برنامه نیز دکمه ی Drop Target را درون خود دارد که هنگامی که فایلی در مرورگرتان می توانست دانلود شود ظاهر می شود تا به طور خودکار آن فایل را گرفته و دانلود کند.

این برنامه نیز مانند بقیه می تواند فایل ها Batch را دانلود کند، زماندی باهاش بکنید، قبل از دانلود ویروس ها را چک بکند و …

این برنامه می تواند با انواع زیادی از مرورگرها مانند Firefox, IE, Chrome, Opera, Netscape و safari هماهنگ باشد.

 

7-نرم افزار FlashGet

مدیریت دانلود

FlashGet می تواند دانلود کردن از مرورگرهای فایرفاکس و اینترنت اکسپلور را نظاره کند و علاوه بر این می تواند دانلودها را بوسیله برنامه آنتی ویروستان اسکن کند و یکی از بهترین قابلیت هایش این است که می تواند بهتان بگوید که یک فایل قبل از این که دانلودش کنید چه حجمی دارد که بسیار خوب است.

  روش تبدیل فایل ورد به پی دی اف توسط ورد

دانلود از تمام پروتکل های ممکن را می توانید با استفاده از یک دکمه ساده به انجام برسانید. این بدین معنی است که اگر یک فایل تورنت یا یک فایل تصویر یا ویدیو را بخواهید دانلود کنید، از یک دکمه ی مشابه برای کارهایتان استفاده خواهید کرد و FlashGet به طور خودکا و بلافاصله شروع به دانلود می کند.

 

8-LeechGet

مدیریت دانلود

LeechGet یکی دیگر از برنامه های مدیریت دانلود است و با این که از سال 2009 تا به حال آپدیت نشده با این حال می تواند فایل ها را از کلیپبورد دانلود کند، دانلودهای متوقف شده را از سر بگیرد و ترتیب دانلود قرار بدهد.

یکی از قابلیت های ویژه ی LeechGet این است که به شما اجازه می دهد که به صورت خودکار فایل ها با فرمت خاصی را برنامه و فرمتی که شما دلتان می خواهد بلافاصله باز کند. به این صورت به عنوان مثال وقتی ما یک فایل MP4 را دانلود می کنید می توانید این فایل را به طور خودکار درون برنامه ی پخش فایل ویدیویی دلخواه تان باز کنید.

علاوه بر این می توانید دانلودهایتان را زمان بندی کنید و صف دانلود درست بکنید.

 

 

9- نرم افزار Download Accelerator Plus (DAP)

مدیریت دانلود

این برنامه که یک مرورگر داخلی دارد می تواند بر روی ویندوز نصب شود و از طریق مرورگرش فایل هایتان را دانلود کنید، همچنین می توانید لینک ها را کپی کرده و از این طریق به دانلود بپردازید.

یکی از قابلیت ها جالب این نرم افزار این است که می تواند لینک ها را به صورت فایل های M3U و یا به صورت متن خالی از خودش خارج کند و بهتان بدهد، یکی دیگر از ویژگی هایش این است که ارتباط با اینترنت را بعد از دانلود صف فایل هایتان قطع بکند. ویژگی دیگر این نرم افزار این است که ویروس ها را چک بکند و این قابلیت که فایل ها را بلافاصله پس از این که لینک ها درونش قرار دادید شروع به دریافت نماید.

 

 

10نرم افزار Xtreme Download Manager (XDM)

مدیریت دانلود

XDM برنامه مدیریت دانلودی برای تمام سیستم های عامل است و از تمام مرورگرهای اینترنت نیز پشتیبانی می کند. Xtreme Download Manager دارای صفحه ی کاربری بسیار ساده ای است که در مقایسه با باقی برنامه های مدیریت دانلودی که تا به حال معرفی شده امتیاز مثبتی محسوب می شود.

این برنامه مانند سایر برنامه های تا به حال معرفی شده، می تواند دانلود ها را زمان بندی کند، برای حداکثر سرعت دانلود محدودیت بگذارد، فایل ها را به یکدیگر تبدیل کند و به صورت خود فایل ها را از فرمت خاصی بگیرد. همچنین این برنامه می تواند پس از اتمام دانلودتان کامپیوترتان به صورت خودکار خاموش نماید.

 

11-Gigaget

مدیریت دانلود

آخرین برنامه ی مدیریت دانلود این لیست Gigaget می باشد. این برنامه ی مدیریت دانلود تفاوت چندانی با برنامه هایی که در بالا معرفی شد ندارد. فایل های batch را می تواند دانلود کند،URL ها را می توانید ازش خارح کنید، ابزار سرچ دارد، می توانید دانلودها متوقف شده را از سر بگیرد و …

چیزی که در مورد این برنامه به چشم میاد این است که می توانید ابزار بررسی ویروسش را فقط برای فرمت های خاصی از فایل فعال کنید. برای مثال به جای این که این برنامه بیاید تمام فایل ها را بررسی کند می توانید بررسی ویروسش را فقط برای فایل های EXE و یا دیگر فرمت های با پتانسیل خطر تنظیم کنید.

به این پست امتیاز دهید

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا