صفحه اصلی > هوش مصنوعی : گوگل بارد آموزش هوش مصنوعی Google Bard

گوگل بارد آموزش هوش مصنوعی Google Bard

گوگل بارد

گوگل بارد (Google Bard) یک سیستم هوش مصنوعی چت است قابلیت پاسخگویی به سوالات پیچیده و چند بعدی به زبان طبیعی، توانایی تجزیه و تحلیل بحث‌ها و مکالمات طولانی، ارائه پاسخ‌هایی که به صورت خلاصه و قابل فهم هستند، توضیح منطق پشت پاسخ‌ها و ارجاع به منابع معتبر از قابلیت های این ابزار می باشند. گوگل با این محصول می‌خواهد با چت جی پی تی (ChatGPT) رقابت کند. در این مقاله به آموزش استفاده از گوگل بارد می پردازیم.

Google Bard چیست؟

Google Bard یک چت ربات هوش مصنوعی است که می‌تواند به سؤالات (یا درخواست‌های) کاربر در مورد هر موضوعی با «درکی» تقریباً شبیه انسان پاسخ دهد. با استفاده از زبان طبیعی، کاربران می توانند از Bard بخواهند کارهایی مانند پیش نویس طرح کلی مقاله، خلاصه کردن متن، و ترجمه یک سند از انگلیسی به زبان های (یا یکی از بیش از 40 زبان موجود در حال حاضر) را انجام دهد. می‌توانید از او بخواهید شعری بنویسد، نظریه نسبیت را توضیح دهد یا در مورد آب و هوای منطقه محلی شما بگوید.

نکته مهم : این ابزار برای کشور عزیمان تحریم است برای دسترسی یا باید از یک فیل شکن استفاده کنید و یا مقاله بهترین تحریم شکن را بخوانید.
با پشتیبانی از مدل زبان مسیرهای گوگل (PaLM 2)، بارد بر روی مجموعه داده عظیمی از جمله Common Crawl، Wikipedia، The World Factbook و مکالمات و دیالوگ های وب آموزش دید.
با Bard، لازم نیست صفحات مختلف را بررسی کنید، روی پیوندهای مختلف کلیک کنید، یا مقالات خبری را با هم مقایسه کنید. شما فقط می توانید یک سوال از بارد بپرسید، یک نسخه خلاصه از آنچه به دنبال آن هستید دریافت کنید، و سپس در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر، سوالات بعدی را بپرسید.
و اگر می‌خواهید کمی عمیق‌تر شوید یا چیزی را که بارد گفته است بررسی کنید، می‌توانید از دکمه جستجوی Google Bard برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد آن عبارت خاص استفاده کنید. مطمئناً در حال حاضر با کامل بودن فاصله زیادی دارد، اما می توانید تصور کنید که چگونه بارد ممکن است در نهایت روش جستجو را تغییر دهد.

همچنین بخوانید :بهترین ابزارهای هوش مصنوعی تبدیل متن به تصاویر

نحوه استفاده از گوگل بارد Google Bard

1 – به bard.google.com بروید و با حساب Google خود وارد شوید یا ثبت نام کنید.

2 – درخواست خود را در کادر پیام در صفحه اصلی Bard تایپ کنید.

3 – هنگامی که بارد پاسخی را بیان کرد، شما چند گزینه دارید:

  • لایک و دیس لایک پاسخ
  • از Bard بخواهید پاسخ خود را اصلاح کند
  • پاسخ را به اشتراک بگذارید
  • پاسخ بارد را بررسی کنید
  • نسخه های مختلف پاسخ بارد را مرور کنید

 در ادامه ما به بررسی و موشکافی گوگل بارد می پردازیم.

1. وارد Google Bard شوید

شروع کار با Google Bard آسان است. به bard.google.com بروید، روی Sign in کلیک کنید و سپس با حساب شخصی Google خود وارد شوید. سپس به صفحه اصلی Bard بازگردانده می شوید. روی Try Bard کلیک کنید.

2. از بارد یک سوال بپرسید

درخواست خود را در متن رها تایپ کنید و Enter را فشار دهید (یا روی نماد ارسال کلیک کنید که شبیه یک صفحه کاغذی است).

همچنین می‌توانید تصویری مانند،( پرنده‌ای را که مشاهده کرده‌اید) آپلود کنید و از بارد بخواهید به شما بگوید که در مورد ان اطلاعاتی به شما بدهد.

Google Bard1 گوگل بارد

3. با پاسخ های بارد تعامل داشته باشید

در عرض چند ثانیه، بارد پاسخ را به شما می دهد که زیر ان تعدادی آیکون وجود دارد ما در اینجا به توضیحات این ایکون ها می پردازیم.

1 – لایک یا دیس لایک پاسخ ها: بارد به بازخورد دنیای واقعی برای بهبود کیفیت پاسخ های خود متکی است. اگر پاسخ مفید بود، روی Like کلیک کنید. اگر نادرست یا مفید نبود، روی Dislike کلیک کنید.

Google Bard2 گوگل بارد

2 – از Bard بخواهید پاسخ خود را اصلاح کند. فرض کنید می خواهید لحن پاسخ بارد را تغییر دهید تا حرفه ای dh معمولی داشته باشید. یا می خواهید آن را کوتاه کنید. روی نماد پاسخ اصلاح (که به شکل پشته ای از نوارهای افقی است) کلیک کنید و یکی از تغییرات موجود را انتخاب کنید: کوتاه تر، طولانی تر، ساده تر، معمولی تر، یا حرفه ای تر.

Google Bard3 گوگل بارد

3 – پاسخ را به اشتراک بگذارید اگر می‌خواهید پاسخ بارد را به اشتراک بگذارید، روی نماد اشتراک‌گذاری کلیک کنید و سپس اشتراک‌گذاری را انتخاب کنید.

Google Bard4 گوگل بارد

اشتراک‌گذاری یک درخواست و یا پاسخ خاص و یا کل چت را انتخاب کنید و سپس روی Create public link کلیک کنید، لینک را در چت کپی کنید و به اشتراک بگذارید.

Google Bard5 گوگل بارد

وقتی شخصی که لینک را با او به اشتراک گذاشته‌اید، چت را باز می‌کند، حتی می‌تواند از جایی که شما آن را متوقف کرده‌اید ادامه دهد.

4 – پاسخ را بررسی کنید. اگر می‌خواهید منابع بارد و صحت آن‌ها را دوباره بررسی کنید (و من به شدت توصیه می‌کنم که این کار را انجام دهید، با توجه به تمایل هوش مصنوعی به ساختن مطالب)، روی نماد Google کلیک کنید تا حقایق را بررسی کنید و سؤالات جستجوی Google مرتبط را دریافت کنید.

Google Bard6 گوگل بارد

5 – نسخه های مختلف پاسخ بارد را مرور کنید. اگر می‌خواهید پاسخ دقیق‌تر یا اطلاعات بیشتری دریافت کنید، روی مشاهده سایر پیش‌نویس‌ها کلیک کنید. این به شما امکان می‌دهد نسخه‌های متعددی از پاسخ‌های آن را مرور کنید، تا بفهمید کدام پاسخ بهترین است.

Google Bard7 گوگل بارد

 

( 4.5 از 5 ) از 4 رای

دیدگاهتان را بنویسید