صفحه اصلی > آموزش نرم افزار ویندوز : آموزش غیر فعال سازی نوتیفیکیشن و اعلان در مرورگر کروم

آموزش غیر فعال سازی نوتیفیکیشن و اعلان در مرورگر کروم

turn off notifications chrome

نوتفیکیشن یا اعلان های مرورگرها می تواند آزار دهنده باشد و ممکن است شما ناخواسته در سایتی عضو اعلان شده باشید و روزانه چندیدن اعلان تبلیغی از ان سایت دریافت کنید گاهی ممکن است این عوضیت اگاهانه هم باشد اما ندانید به چه صورت ان را لغو کنید در این اموزش به شما یاد خواهیم داد چطور اعلان ها یا نوتیفیکشن های گوگل کروم را غیر فعال کنید.

نحوه مسدود کردن اعلان ها در کروم

معمولا نوتفیکیشن مربوط به ایمیل ها یا سایت های مهمی که دنبال می کنید منطقی به نظر می رسد اما اگر به غیر از نوتیف های مهمی که دریافت می کنید از سایت هایی که دوست ندارید اعلانی داشته باشید دریافتی دارید در این اموزش نحوه بستن این مدل اعلان را آموزش می دهیم.

block notifications chrome8

اگر از دیدن این پنجره‌های بازشو خسته شده‌اید و مجبور هستید درخواست‌ها را رد کنید، می‌توانید تنظیمات Chrome خود را طوری تغییر دهید که یا تمام درخواست‌های اعلان ها را مسدود کند یا آنها را در سایت‌های مشخص مسدود کنید.

1 – کروم را باز کنید.

2 – روی نماد More ، که سه نقطه به صورت عمودی (⋮) روی هم قرار گرفته اند، در گوشه سمت راست بالای مرورگر کلیک کنید.

3 – روی Settings کلیک کنید.

4 – روی Privacy and Security در پنل کناری کلیک کنید و سپس Site settings را انتخاب کنید.

block notifications chrome image1

5 – روی Notifications کلیک کنید.

6 – روی Don’t allow sites to send notifications کلیک کنید.

block notifications chrome image2

با رفتن به بخش بالا ، با اسکرول به بخش مجاز برای ارسال اعلان‌ها ( Allowed to send notifications  )  بروید. اگر می‌خواهید هر یک از وب‌سایت‌های فهرست‌شده را از لیست عدم دریافت اعلان حذف کنید ، روی نماد More actions (⋮) کلیک کنید و سپس Remove را انتخاب کنید.

block notifications chrome image3

از طرف دیگر، اگر می‌خواهید به سایت خاصی اجازه دهید تا اعلان‌ها را برای شما ارسال کند، روی افزودن کلیک کنید و URL را وارد کنید.

block notifications chrome4

نحوه مسدود کردن اعلان‌های کوکی در کروم

 

از زمانی که اتحادیه اروپا اجرای GDPR را در اواسط سال 2018 آغاز کرد، تقریباً هر وب‌سایتی که بازدید می‌کنید بخشی از محتوایی را که می‌خواهید بخوانید همراه با اعلان درباره استفاده از کوکی‌ها در سایت را پوشش می‌دهد.

block notifications chrome9

اگر از کلیک کردن روی دکمه‌های پذیرش و بستن نمادها خسته شده‌اید تا اعلان‌های کوکی را از مسیر محتوایی که می‌خواهید مصرف کنید حذف کنید، از افزونه کروم don’t care about cookies استفاده کنید.

همچنین بخوانید : آموزش گروه بندی تب ها در مرورگر کروم

اگر یک اعلان کوکی پیدا کردید که از مسدودکننده عبور کرد، می‌توانید با کلیک روی گزارش هشدار یک کوکی در منوی افزونه، آن را گزارش کنید.

block notifications chrome 10

( 4 از 5 ) از 1 رای

دیدگاهتان را بنویسید