صفحه اصلی > آموزش روبیکا و پیام رسان داخلی : آموزش ساخت کانال روبیکا

آموزش ساخت کانال روبیکا

کانال روبیکا

کانال روبیکا و ساخت آن بسیار آسان می باشد و شما تنها با چند کلیک می توانید کانال خودتان را ایجاد کنید ، با داشتن کانال شما می توانید به عضو گیری بپردازید و علاوه بر کسب درامد از روبیکا محتویات خودتان را نیز منتشر کنید در روبیکا شما قادر به ایجاد کانال های عمومی یا خصوصی می باشید و می توانید با داشتن کانال عمومی از دسترسی دیگران به کانال و انتشار مطالب توسط آدرس ساخته شده توسط خودتان استفاده کنید همچنین کانال خصوصی این اطمینان را به شما می دهد فقط کسانی که توسط لینک خصوصی شما ارجاع می شوند ، می توانند عضو کانال روبیکای شما شوند

 

آموزش ساخت کانال در روبیکا

دقت داشته باشید باید حتما نسخه نهایی روبیکا روی گوشی شما نصب باشد . ( دانلود روبیکا جدید  )
نکته مهم : برای ساخت کانال روبیکا شما نیاز به تنظیم تایید هویت دو مرحله ای دارید اگه بلد نیستید روی لینک کلیک کنید –> آموزش تایید دو مرحله ای روبیکا

 

1 – مانند تصویر زیر روی بخش پیام رسان کلیک کنید.

channel rubika کانال روبیکا

2 – روی آیکون مداد سمت چپ کلیک کنید.

channel rubika1 کانال روبیکا

3 – روی نوشته کانال جدید کلیک کنید.

channel rubika2 کانال روبیکا

4 – در بخش نام می توانید نامی برای کانال خود تایپ کنید و در بخش توضیحات می توانید در مورد کانال خودتان توضیحاتی بنویسید ، در زیر آن با دو گزینه مواجه می شوید کانال عمومی و خصوصی خوب فرق این دو چیه ؟

کانال های عمومی : این کانال ها در لیست جستجوی روبیکا نمایش داده می شوند و هر کسی قادر به عضویت در ان کانال می باشد.

کانال های خصوصی : این نوع کانال صرفا توسط مدیر کانال قابلیت ساخت لینک عضویت و اضافه شدن اعضا را خواهد داشت.

channel rubika3 کانال روبیکا

5 -در قسمت بعدی لیست مخاطبین خودتان را مشاهده می کنید که می توانید آنها را انتخاب کنید و تیک بالای صفحه را بزنید همچنین می توانید کسی را دعوت نکنید و مستقیما تیک بالای صفحه زده شود.

channel rubika5 1 کانال روبیکا

6 – خوب ساخت کانال تمام شد در بخش بعد اموزش بخش های مختلف قرار می گیرد.

 

آموزش ساخت آی دی کانال یا لینک کانال روبیکا

 

برای ساختن لینک کانال و ارسال آن برای دوستان ، روی عکس کانال در بالای صفحه کلیک کنید سپس روی آیکون سه نقطه بالای صفحه کلیک کنید.

channel rubika6 کانال روبیکا

روی بخش مدیریت کانال کلیک کنید ، سپس روی نوشته اطلاعات کلیک کنید اکنون به صفحه تعیین نام کانال می رسید ، در صورتی که قصد دارید کانال عمومی باشد در بخش لینک یک نام کاربری باید حتما حرفو انگلیسی باشد تایپ کنید و سپس روی تیک بالای صفحه کلیک کنید من بعد نام کاربری شما ساخته می شود که می توانید با افزودن علامت @ در صفحات روبیکا به تبلیغ آن بپردازید و یا برای تبلیغ در خارج از روبیکا به این صورت https://rubika.ir/USERNAME تبلیغ می کنید. به جای USERNAME آی دی انگلیسی تعیین شده را قرار دهید.

channel rubika7 کانال روبیکا

 

  آموزش روبینو به صورت کامل و تصویری | روبینو روبیکا

برای ساخت کانال خصوصی هم روی گزینه خصوصی تعیین کنید و سپس روی نوشته ساختن لینک دعوت کلیک کنید یک ادرس برای شما ساخته می شود که می توانید در اختیار افراد برای عضویت قرار دهید.

 

آموزش اضافه کردن مدیر به کانال روبیکا

 

برای اضافه کردن مدیر به کانال روبیکا روی عکس کانال در بالای صفحه کلیک کنید سپس روی آیکون سه نقطه بالای صفحه کلیک کنید.

channel rubika6 1 کانال روبیکا

اکنون روی مدیران و سپس روی اضافه کردن مدیر کلیک کنید ، و افرادی که دوست دارید را مدیر کنید.

 

آموزش حذف کانال روبیکا

 

دقیقا مانند مرحله قبل روی عکس کانال در بالای صفحه کلیک کنید سپس روی آیکون سه نقطه بالای صفحه کلیک کنید و سپس روی مدیریت کانال کلیک کنید ، اکنون روی اطلاعات کلیک کرده و بعد می توانید روی قسمت حذف کانال که آخر صفحه است کلیک کنید. بعد از کلی باید پیام حذف کانال را تایید کنید.

 

 

 

( 3.7 از 5 ) از 4 رای

دیدگاهتان را بنویسید